У Чернігівській області відновили 300-метровий міст через Десну, що постраждав у ході бойових дій
У Чернігівській області відбудували один з трьох мостів через річку Десна, який був зруйнований під час бойових дій на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
У чому проблема?
Як зауважили, на початку повномасштабного вторгнення Чернігівська область зазнала значних руйнувань інфраструктури, зокрема було зруйновано понад 25 мостів.
Після звільнення регіону логістична ситуація залишалася критичною — багато населених пунктів виявилися відрізаними від основних шляхів сполучення, і добратися до них можна було лише в об'їзд.
У періоди, коли сполучення було відсутнє, місцевим мешканцям доводилося використовувати лебідку для передачі продуктів та необхідних речей через річку. Переправа за допомогою понтонів також не завжди була можливою, особливо під час зимового льодоходу, що суттєво ускладнювало пересування.
Яке рішення?
У відомстві наголосили, що відновлення транспортних зв'язків на півночі України стало однією з ключових задач для забезпечення стабільного життя в регіоні.
Як це працює?
В агентстві відновлення розповіли, що довжина одного з відновлених мостів становить 300 метрів. Він є одним із трьох мостів через річку Десна.
У рамках ремонтних робіт:
- відбудували відсутню частину прогонової будови,
- а вцілілу частину мосту капітально відремонтували.
Нагадаємо, що у Чернігівській області за унікальними технологіями будуть найдовший міст через річку Десну: його довжина складатиме 628 метрів. Балки 106-метрового прогону над річищем річки виготовлені були з останньої довоєнної партії сталі металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі.
Також еа Київщині завершили відбудову мосту через річку Трубіж на дорозі Т-10-18 Бориспіль — Березань — Яготин, який було зруйновано в березні 2022 року.