Про це повідомив один із лідерів "Коаліції за зміни" Ніка Мелія на мітингу біля будівлі парламенту Грузії, передає Ехо Кавказу, "Новости-Грузия".
Як повідомляють, суддя суду Тетрі-Цкаро Владімір Хучуа після проведення слідчого експерименту постановив, що таємниця голосування "однозначно" не була дотримана, тому розпорядився скасувати результати виборів із 30 виборчих дільниць. Загалом їх в Грузії понад 3100.
В Асоціації молодих юристів Грузії заявили, що домагатимуться скасування результатів парламентських виборів на всіх дільницях, де використовувалися електронні урни – це 90% голосів.
Мається на увазі прояв маркера на зворотному боці бюлетеня після того, як виборець зробив свій вибір — розфарбував кружечок навпроти партії, якій він віддає перевагу. Після чого документ запускали в апарат для підрахунку голосів у електронний спосіб, а особа, яка стояла поруч, могла побачити, за кого віддано голос.
Таким чином підтвердилося, що таємницю голосування на цих дільницях було порушено.
Наразі суд Тетрі-Цкаро – єдиний суд у Грузії, який за ці дні задовольнив позов асоціації щодо порушення таємниці голосування.
Загалом, як пише "Новости-Грузия", в судах зараз розглядають понад 1300 скарг опозиційних партій і неурядових організацій щодо різного роду порушень на парламентських виборах 26 жовтня.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі привітала рішення суду, написавши: "Грузія буде врятована – ми побачили одного гідного суддю".
"В обороні, в поліції або серед звичайних громадян є ті люди, які створювали Грузію споконвіку. Сьогодні вони разом створюють величезну силу, яка захищає країну і захищатиме її вічно", – додала Зурабішвілі.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала Грузію зробити "конкретні дії", щоб зберегти стратегічну орієнтацію на ЄС.
"Щойно говорила з президенткою Саломе Зурабішвілі. Ситуація після виборів залишається тривожною.
Якщо Грузія хоче зберегти стратегічну орієнтацію на ЄС, нам потрібні конкретні дії з боку керівництва. Наш звіт про розширення вказує шлях", — написала фон дер Ляєн.
У парламенті Грузії заявили, що не засмучуватимуться через низьку оцінку та відмову Єврокомісії розпочинати етап перемовин щодо вступу Грузії до ЄС. Зокрема, спікер Шалва Папуашвілі заявив, що "в інтересах Грузії не було і немає введення санкцій проти росії".
За його словами, опозиційні сили мають намір сформувати "один потужний протестний рух, який скине режим".
Місцеві ЗМІ повідомили, що у Тбілісі на акцію протесту проти результатів парламентських виборів вийшли попередньо від 5 до 10 тисяч осіб, серед яких була і шведська екоактивістка Грета Тунберг, яка заявила журналістам, що прийшла "підтримати боротьбу за демократію та свободу в Грузії".
Один із лідерів партії "Єдність – Національний рух" Георгій Вашадзе на мітингу озвучив основні вимоги опозиції. За його словами, опозиція не визнає результатів виборів і легітимності парламенту і потребує призначення нових виборів.
Також, 5 листопада, учасники акції зберуться біля тбіліського Палацу спорту.
"Ми будемо на вулиці щодня. Нас має бути стільки, щоб ніхто не міг увійти сюди [до парламенту], але стояти лише на Руставелі недостатньо, ми маємо стояти на всіх проспектах", – заявив Мелія.
До присутніх звернувся й член "Сильної Грузії" Леван Цуцкірідзе і представив план з трьох пунктів:
"Якщо в цій країні все ще залишилися люди, які не вірять у те, що сталося, хтось вважає, що Грузинська мрія справедливо перемогла, до всіх нам потрібно донести, показати та пояснити маніпуляції, фальсифікації, той російський план війни, які здійснив цей уряд. Це один напрямок".
Другий пункт, за словами політика, полягає в тому, що демократичний світ не має визнавати результатів виборів, які публікує Центральна виборча комісія.
"Ми бачимо, що у цьому напрямі політична опозиція, а також громадський сектор працюють дуже успішно. Не було жодного демократичного лідера, який привітав би цей уряд із перемогою, і це дуже велике досягнення", – наголосив він.
Цуцкірідзе зазначив, що третій ключовий аспект – це протистояння, громадянська активність, "бути на вулиці, не тільки на Руставелі, а й скрізь, де ми можемо зібратися та донести наш голос один до одного".
"Це боротьба в аудиторіях, це боротьба в мистецтві, це боротьба усюди, де ми можемо підтримувати одне одного: у парках, автобусах, на зупинках – опір. Громадянське демократичне протистояння – це основа цієї боротьби. Якщо нас буде тисяча, ми нічого не досягнемо, якщо нас буде 10 000, ми нічого не досягнемо, але якщо нас буде 100 000 і більше, тоді все в нас вийде, друзі", – заявив член "Сильної Грузії".
Українські Повітряні Сили продовжують активно працювати на різних напрямках, завдаючи точкових ударів по позиціях окупантів.… Читати більше
14 морських швидких та високоманеврених катерів для зміцнення морської та берегової оборони Австралія планує передати… Читати більше
5 листопада у Сполучених Штатах Америки стартували вибори президента. Уже відомі результати з першої дільниці… Читати більше
Німецький оборонний концерн Rheinmetall невдовзі завершить будівництво вже другого військового заводу в Україні. Загалом компанія… Читати більше
Війська рф у ніч на 5 листопада здійснили масштабну атаку по території України. Зокрема, окупанти… Читати більше
Канцлер Федеративної Республіки Німеччини Олаф Шольц знову заявив, що зараз "немає потреби" ухвалювати рішення щодо… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.