Про це очільник німецького уряду заявив на спільній пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Берліні 4 листопада, передає Укрінформ.
Як наголосив Шольц, він не планує змінювати свою позицію щодо України в НАТО в той час, як на її території триває війна.
"Ми ухвалили рішення у Вільнюсі та Вашингтоні, які добре відповідають сучасній ситуації. Думаю, наразі немає потреби в нових рішеннях стосовно цього, адже ситуація не змінилась відтоді, коли ми ті рішення ухвалювали", – заявив німецький канцлер.
Водночас глава німецького уряду запевнив, що Берлін залишиться одним із найбільших постачальників військової допомоги Силам оборони України.
Шольц наголосив, що нині партнери України мають зосередитися на тому, щоб у країни було достатньо озброєння, щоб продовжувати боротися з вторгненням російських окупантів. Особливо це актуально в умовах, коли росія залучає до участі у війні проти України війська КНДР.
"Зараз є важливим подбати про те, щоб в України не закінчилася зброя", підкреслив канцлер у цьому контексті.
Він зазначив, що Німеччина не лише обіцяє, але й передає допомогу. Якщо інші робитимуть так само, це значно поліпшить ситуацію.
Шольц запевнив, що Німеччина залишиться одним із лідерів, найбільших постачальників допомоги, адже наразі вона є другою після США у світі та першою – у Європі.
Канцлер також нагадав, що країни G7 ухвалили рішення про виділення кредиту Києву в обсязі 50 мільярдів доларів за рахунок прибутків із заморожених російських активів, і зауважив, що Україна зможе використати їх на закупівлю нових озброєнь.
Рішення про виділення цих грошей Шольц назвав сильним сигналом путіну, що він не зможе виграти цю війну.
Німецький очільник також заявив, що НАТО не повинно ігнорувати поведінку росії та переведення її економіки на військові рейки.
"Ми будемо захищати кожен сантиметр спільної території", – підкреслив він.
Що відомо про вступ України до НАТО
У 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна. У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Також 9-11 липня 2024 року у столиці Сполучених Штатів Америки Вашингтоні відбувся 75-й ювілейний саміт НАТО, на якому лідери країн-союзників ухвалили низку рішень, що стосуються України. Вони заявили, що на Україну чекає "незворотний шлях" до членства в Альянсі.
Та вже у жовтні в адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія. Водночас у Сполучених Штатах хочуть домогтися від інших партнерів "такої самої терміновості й внеску" щодо допомоги Україні, як у США.
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.
Перед цим 17 жовтня президент України Володимир Зеленський представив План перемоги, який складається із 5 пунктів і 3 таємних додатків. Зокрема, першим пунктом плану є запрошення України до НАТО вже зараз. В ОП пояснили, що у додатках також йдеться про удари по росії та зброю, яка для цього необхідна.
У ніч на 26 січня, у російській федерації невідомі ударні безпілотники атакували російське місто Рязань. Під… Читати більше
22 січня, захищаючи Україну, загинув кінорежисер Станіслав Притула. Йому було лише 40 років. Воїн був… Читати більше
В Одесу прибули звільнені з полону в результаті операції ГУР МО та МЗС України українські… Читати більше
На Всесвітньому економічному форумі в Давосі Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко… Читати більше
У Львові на базі Центру соціальних послуг «Джерело» облаштують перший Центр життєстійкості, за фінансової підтримки… Читати більше
Якість та доступність стоматологічної допомоги для військовослужбовців Збройних сил України буде покращено. Міністерство оборони та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.