fbpx
Сьогодні
Фото 13:25 04 Лис 2024

У Києві на фестивалі стартапів представили ключові інновації для підтримки фронту

English version here

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

У столиці на фестивалі "Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України" презентували стартапи, що здатні посилити Збройні сили України, забезпечивши технологічне домінування на полі бою.

Про це Генеральний штаб України повідомив у Фейсбуці, інформує Рубрика.

У фестивалі взяли участь представники ЗСУ, оборонно-промислового комплексу, провідних зарубіжних компаній, наукових об'єднань, міжнародних фондів, інвестиційних компаній та університетів.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

Серед пріоритетних новітніх технологічних проєктів, у яких зацікавлені Сили оборони:

  • інноваційні розробки у сфері радіоелектронної боротьби,
  • удосконалення безпілотних літальних апаратів,
  • наземні роботизовані комплекси,
  • також використання штучного інтелекту для підвищення ефективності складних систем.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

"Сьогодні в Збройних силах викристалізовується така екосистема, яка дозволить ефективно поставляти передові технології на фронт. Для цього створюються умови для комплексного й ефективного тестування інноваційних розробок на полігонах та експериментальних бойових підрозділах. І далі ці розробки якнайшвидше запускати в серійне виробництво й передавати у війська", – зазначили в Генштабі.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

А заступник головнокомандувача ЗСУ полковник Андрій Лебеденко наголосив:

"Війна є поєднанням людей та зброї. Питання у пропорціях. Ми рухаємося до високотехнологічної зброї саме для того, щоб берегти життя військовослужбовців".

Нагадаємо, Генштаб спільно з Міноборони та Мінцифри реалізує проєкт "Залізний полігон", який дає змогу виробникам у сфері ОПК отримати швидкий доступ до майданчиків, оснащених необхідним обладнанням для випробування різних типів засобів радіоелектронної боротьби.

Окрім того, у бойовій системі DELTA запрацювала платформа відеоаналізу поля бою Vezha. Вона передає трансляції із безпілотників у реальному часі та забезпечує ефективне ураження противника.

Зазначимо, що DELTA увійшла в трійку найпопулярніших бойових систем, які українські військові використовують найчастіше.

Під час навчань НАТО CWIX24 у польському місті Бидгощ українська бойова система DELTA успішно пройшла інтеграцію з польською системою управління артилерійським вогнем TOPAZ.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: