Кабмін вніс у Раду законопроєкт про ліквідацію МСЕК
У Верховну Раду внесли законопроект, яким пропонується ліквідувати медико-соціальні експертні комісії. Документ підготував Кабмін
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на картку законопроекту.
Згідно з даними на сайті Ради, законопроект уже передали на розгляд комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичної страховки.
Ініціативою, зокрема, пропонується:
- замінити систему медико-соціальної експертизи на оцінку повсякденного функціонування особи, що сприятиме більш ефективному проходженню медичної експертизи;
- встановити, що оцінка повсякденного функціонування особи відбувається відповідними експертними комісіями, які формують у закладах охорони здоров'я;
- закріпити перелік функцій експертних комісій та віднести до них, зокрема, встановлення групи інвалідності, направлення особи на додаткове обстеження, планування та проведення повторного обстеження.
Законопроєкт розроблено з метою створення нормативно-правових засад щодо зміни підходів до проведення оцінки визначення потреб та механізму їх забезпечення для осіб з обмеженням повсякденного функціонування та реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні.
Очікується, що ухвалення закону забезпечить прозорість процедур проведення оцінки визначення потреб та механізму їх забезпечення для осіб з обмеженням повсякденного функціонування, а також удосконалить процедури проведення медичних експертиз, зменшить адміністративне навантаження на органи державної влади та заклади охорони здоров'я, сприятиме зменшенню оскаржень рішень.
Що відомо про ліквідацію МСЕК
Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав указ про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. В Україні готуються реформувати систему МСЕК.
Цьому рішенню передували гучні корупційні скандали з керівництвом МСЕК у декількох областях України. На початку жовтня керівницю Хмельницької обласної МСЕК Тетяну Крупу викрили на незаконному збагаченні. У неї та сина знайшли 6 млн доларів. Після цього правоохоронці відкрили ще декілька кримінальних справ щодо очільників МСЕК.
Крім того, виявилося, що за схемою Крупи близько 50 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність. На тлі скандалу генпрокурор Андрій Костін заявив про відставку.
Нагадаємо, що зі слів Ляшка під час брифінгу, станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.
Також він повідомив, що МОЗ працює над правовими механізмами для запобігання переведенню керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які скомпрометували себе корупційними діями, на інші адміністративні посади в системі охорони здоров'я.
А за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, після ліквідації медико-соціальних експертних комісій запровадять цифрову прозору європейську модель.
Окрім того, 29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11225, що покликаний удосконалити процедуру проходження медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.