fbpx
Сьогодні
19:20 03 Лис 2024

За даними британського "мегаопитування" на виборах у США лідирує Гарріс, – ЗМІ

Фото: Facebook

Британська компанія Focaldata, використовуючи нову методику, провела опитування яке, за словами деяких, є найбільш точним. Попередньо воно передбачає перемогу Камали Гарріс на виборах президента Сполучених Штатів.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Politico.

Видання уточнює, компанія з опитувань громадської думки за останній місяць опитала понад 31 тисячу виборців по всій території США. Опитування було інноваційного типу під назвою MRP, який став впливовим у Великій Британії останніми роками.

Об'єднавши результати MRP із масштабним онлайн-опитуванням у штатах, що вагаються, Focaldata оцінює, що Гарріс, найімовірніше, переможе:

  • в Мічигані з перевагою майже у 5%,
  • у Неваді з перевагою приблизно у 2% над Дональдом Трампом,
  • з невеликою перевагою в Пенсильванії та Вісконсині.

Дослідження Focaldata припускає, що Трамп ледве обігнав Гарріс у Джорджії та Північній Кароліні. Дані опитувань та моделювання MRP розділилися по Аризоні.

Перевага Гарріс частково зумовлена її сильною привабливістю для літніх білих жінок, які історично є праворадикальною групою. Трамп здобув перемогу серед молодих чорношкірих та іспаномовних чоловіків.

"Наша модель MRP показувала перемогу Трампа протягом усієї кампанії, і лише в останньому оновленні вона підштовхнула демократа", – сказав Джеймс Канагасуріам, головний науковий співробітник Focaldata.

Незважаючи на те, що результати дослідження вказують на перемогу демократів на виборах у вівторок, дослідники досі побоюються прикріплювати свої прапори до щогли.

"Ми схиляємося до демократів, але тільки з мінімальною перевагою. Навіть помилка опитування в третину від тієї, що спостерігалася у 2016 та 2020 роках, поверне Трампа до Білого дому", – додав Канагасуріам.

Довідка

MRP розшифровується як "багаторівнева регресія та пост-стратифікація". Тобто це статистична модель, яку використовують соціологи для оцінки результатів виборів на рівні штату. Для цього береться масивна загальнонаціональна вибірка, а потім за допомогою демографічних даних оцінюються результати на рівні регіону або штату.

Цей метод, який отримав назву "мегаопитування", з'явився у Великій Британії у 2017 році, коли він правильно передбачив, що прем'єр-міністр Тереза Мей втратить більшість у парламенті, тоді як більшість опитувань припускали її велику перемогу.

Вибори президента США

Чергові вибори президента Америки відбудуться вже цього вівторка, 5 листопада. Основними претендентами на пост глави держави є віцепрезидентка Камала Гарріс і колишній президент Дональд Трамп.

Чинна віцепрезидентка США Камала Гарріс офіційно доєдналася до президентських виборів після того, як Джо Байден під тиском соратників зняв свою кандидатуру.

11 вересня, у Сполучених Штатах Америки відбулися перші дебати між кандидатами в президенти Камалою Гарріс та Дональдом Трампом. Під час них лідер республіканців озвучував низку популістських гасел, натомість кандидатка від демократів намагалася відповідати більш конструктивно.

Зокрема, Трамп та Гарріс торкнулися питання війни росії проти України – і судячи з їхніх заяв, позиції обох політиків з цього питання – радикально протилежні. Гарріс запевнила, що продовжуватиме підтримувати Україну, а Трамп ухилився від відповіді.

У результаті зареєстровані виборці, які спостерігали за дебатами між Камалою Гарріс та Дональдом Трампом напередодні, вважають, що Гарріс виступила краще. Співвідношення голосів зафіксували як 63% до 37%.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: