Про це повідомляє Guardian.
Як зазначають, Європейський Союз звинуватив магазин у порушенні нового закону про цифрові послуги (Digital Services Act, DSA). Цей закон, що набрав чинності нещодавно, покликаний посилити регулювання діяльності технологічних компаній та забезпечити відповідність платформ встановленим стандартам безпеки та прозорості.
Причини судового провадження
Однією з головних причин, що призвели до початку розслідування, зі слів одного європейського посадовця, торгівля контрафактними товарами, фармацевтичними препаратами, косметикою та дитячими іграшками на платформі Temu. Ці товари нерідко можуть бути небезпечними для здоров'я та безпеки споживачів.
За словами представників Єврокомісії, Temu не має достатньо ефективних механізмів для запобігання повторній появі недобросовісних продавців на платформі, що дозволяє їм швидко відновлювати торгівлю після видалення товарів.
Свої претензії проти Temu висловили державні установи з різних країн ЄС, включаючи Німеччину, Данію та Ірландію.
У травні 2024 року загальноєвропейська група споживачів подала скаргу, стверджуючи, що Temu не дотримується вимог закону DSA, зокрема щодо надання клієнтам важливої інформації про продавців, які розміщують товари на платформі.
Окрім того, Європейська комісія висловила стурбованість використанням на платформі Temu маркетингових практик, які спонукають користувачів до активної купівлі через елементи, що викликають звикання. На кшталт, використання "ігрових винагород" є тактикою, яка може впливати на поведінку споживачів, спонукаючи їх до непродуманих покупок.
Можливі наслідки для Temu
Якщо буде доведено, що Temu порушила норми DSA, компанії загрожують значні штрафи. Згідно з положеннями цього закону, платформи, що порушують його вимоги, можуть бути оштрафовані на суму до 6% від їхнього глобального річного доходу.
Однак на цей час Європейська комісія наголошує, що судове провадження є лише попереднім кроком, і розслідування спрямоване на з'ясування всіх обставин та підтвердження або спростування звинувачень.
Варто додати, що з моменту запуску у квітні минулого року цей сервіс швидко розвинувся на ринку ЄС, продаючи все – від косметики до одягу, а також меблів і техніки – безпосередньо з Китаю, і має близько 100 мільйонів користувачів.
Не лише європейські наглядові органи критикують Temu
Попри те, що китайський онлайн-сервіс Temu виник лише 2022 року, він стрімко здобув популярність скрізь у світі, конкуруючи вже з такими велетами онлайн-торгівлі, як Amazon та AliExpress. Утім, за цей час влада багатьох країн критикувала практики цього шопінг-порталу.
Приміром, влада США, Індонезії, а також технокорпорація Apple вказували на такі нечесні, а почасти й нелегальні практики цього застосунку, як продаж товарів за демпінговими цінами, або торгівля товарами, виготовленими за допомогою примусової праці чи неналежний захист особистих даних користувачів.
Так, Apple застерігала, що застосунок Temu містить шкідливе програмне забезпечення, котре може отримати несанкціонований доступ до особистих даних користувачів.
Temu заперечує закиди щодо порушень
У відповідь на розпочате розслідування в ЄС компанія Temu заявила, що серйозно ставиться до своїх зобов'язань і постійно інвестує в посилення регуляторної системи та захист інтересів споживачів на своїй платформі.
"Ми будемо повною мірою співпрацювати з наглядовими органами для підтримки нашої спільної мети – створення безпечного і надійного ринку для споживачів", – додали в компанії.
Брюссель вже розпочинав аналогічні провадження проти онлайн-компаній X (колишня назва – Twitter. – Ред.), TikTok і AliExpress. Новий закон ЄС про цифрові послуги (DSA) зобов'язує великі онлайн-платформи вживати суворих заходів проти незаконного контенту в Інтернеті.
21 листопада російська влада здійснила запуск нової балістичної ракети під назвою "Орєшнік", яку активно вихваляють… Читати більше
У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області вночі прогримів вибух. Попередньо, влучання зафіксовано по порту. Про… Читати більше
Російські міністерство оборони та генеральний штаб підготували документ із прогнозом розвитку воєнно-політичної ситуації у світі… Читати більше
Протягом минулої доби, 22 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському, Курахівському та… Читати більше
Систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну. Це… Читати більше
Ввечері, 22 листопада, російські загарбники завдали два удари по Запорізькій області. Один був по регіону,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.