Рада Безпеки ООН планує провести засідання до 1000 днів повномасштабного вторгнення рф в Україну
Велика Британія, яка розпочала своє головування в Раді Безпеки ООН у листопаді, оголосила про проведення засідання Радбезу, присвячене 1000 дням повномасштабної війни рф проти України. Його очолить міністр закордонних справ країни Девід Леммі.
Про це повідомила постійна представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд, пише "Укрінформ".
Як зазначають, британська представниця, презентуючи графік роботи РБ на листопад, зазначила, що пріоритетними для британського головування будуть три питання, які повʼязані з "трьома найбільшими конфліктами у світі":
- руйнівні наслідки та ризики війни на Близькому Сході,
- порушення росією територіальної цілісності й суверенітету України,
- конфлікт у Судані.
Засідання відбудеться 18 листопада.
Як наголосила Вудворд, підтримка Великою Британією України в її боротьбі за свій суверенітет, територіальну цілісність та принципи Статуту ООН залишається непохитною.
За її словами, міжнародна спільнота "не повинна і не буде заспокоюватися… тому що путін не зупинився б на Україні".
"Просто подивіться на рівень хаосу і конфліктів по всьому світі, які можуть бути пов'язані з росією. росія не заперечує того факту, що укладає угоди з Пхеньяном, щоб використовувати північнокорейські війська як гарматне м'ясо для своєї війни", зауважила вона.
Окрім того, росія закуповує безпілотники й боєприпаси в Ірану, фінансуючи підтримку тероризму на Близькому Сході.
"Можемо бути певні, що Іран і Північна Корея вимагають від росії високу ціну за свою підтримку", — наголосила Вудворд.
За словами дипломатки, до більшості конфліктів у світі має стосунок москва.
"Від того місця, де панують смерть і хаос, рука президента путіна рідко виявляється далеко", – зауважила британська представниця.
Як запевнила Вудворд, Британія скористається головуванням у Радбезі ООН, "щоб викрити російську дезінформацію та їхні злочини".
Вона розповіла, що російська делегація заблокувала схвалення графіка роботи Радбезу на місяць, оскільки в ньому передбачено розгляд українського питання. Проте це не перешкоджатиме проведенню засідання РБ на запит країн-членів – поза графіком.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня постійний представник України при ООН Сергій Кислиця в Нью-Йорк на засіданні Ради Безпеки ООН наголосив на законності постачання зброї Україні – на відміну від допомоги, яку надає російській федерації Північна Корея.