fbpx
Сьогодні
14:58 02 Лис 2024

Підтримка у зимовий період: ЮНІСЕФ виділяє 203 млн гривень для підготовки 700 українських шкіл

Фото: Freepik.

З листопада 2024 року ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW) виділить 203,35 млн гривень для підтримки 700 шкіл в Україні. Кожен заклад отримає по 290 500 гривень для підготовки до зимового періоду, що дозволить забезпечити кращі умови навчання під час холодної пори року.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство освіти та науки.

У чому проблема?

"Кожна дитина заслуговує на безпечне і сприятливе середовище для навчання, зокрема і під час війни та в непростий зимовий період", зауважив Джон Маркс, заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні з операційних питань.

Яке рішення?

З його слів, ця фінансова підтримка допоможе школам краще підготуватися до зимового сезону, а отже, забезпечити безперервне навчання для учнів.

"Наша мета — наблизити відчуття стабільності та нормального життя для школярів через доступ до навчання й водночас надати школам можливість використовувати грошові гранти на свої конкретні потреби, пов'язані з викликами зими", підкреслив Маркс.

Як це працює?

У межах підготовки до зими заклади можуть використовувати кошти на такі потреби:

  • Обігрів та утеплення приміщень. Зокрема, заміну вікон і дверей для кращої теплоізоляції.
  • Закупівлю, встановлення та ремонт генераторів і іншого обладнання. Це включає електричні та теплові генератори для забезпечення безперебійного теплопостачання.
  • Ремонт інженерних мереж. На кшталт, водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних та каналізаційних систем.
  • Логістичні витрати. Транспортування і зберігання обладнання, матеріалів і пального.

Оновлення шкільних їдалень

До 83 000 гривень з виділених коштів можуть бути використані на ремонт та модернізацію шкільних їдалень.

Таким чином заклади можуть зробити свій внесок у національну реформу харчування. Тож грошова допомога може бути використана на:

  • Ремонт приміщень їдалень (харчоблоків).
  • Закупівля, встановлення та ремонт обладнання. Пічне та інше кухонне обладнання, інвентар для приготування та роздачі їжі.

Критерії відбору шкіл

Комісія, створена згідно з наказом № 1460 Міністерства освіти й науки України, розглянула майже 1200 заявок від навчальних закладів. Вибір було здійснено на основі наступних ключових категорій:

  1. Категорія 1: Школи на прифронтових та прикордонних територіях, що забезпечують навчання не менше ніж 200 дітей очно або у змішаному форматі, з наявними укриттями (550 шкіл).
  2. Категорія 2: Заклади в інших областях, які навчають не менше ніж 50 дітей-ВПО, мають укриття та проводять навчання у змішаному/очному форматі (70 шкіл).
  3. Категорія 3: Єдині школи у своїх громадах, що працюють в очному/змішаному форматі (80 шкіл).

Повний список закладів можна знайти за покликанням.

Грошова допомога є разовою підтримкою. Кошти почнуть надходити на рахунки шкіл, які потрапили до списку, наприкінці листопада 2024 року

"Заклади, які отримають фінансування, зобов'язані протягом трьох місяців з дня надходження коштів надати звіти про їхнє використання. У разі потреби терміни звітування можуть збільшити до шести місяців за погодженням МОН і ЮНІСЕФ", наголосили у міністерстві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: