Естонія продовжує навчання українських фахівців з реабілітації
Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV) та Талліннським коледжем охорони здоровʼя з жовтня 2023 року втілює дві навчальні програми для українських фахівців з реабілітації.
Про це пише Рубрика, посилаючись на МОЗ.
У чому проблема?
Потреба в підвищенні кваліфікації фахівців у сфері реабілітації та медичних працівників існує завжди. Безперервний професійний розвиток є невіддільною частиною їхньої діяльності та важливим елементом роботи в охороні здоров'я.
Проте в умовах повномасштабної війни росії проти України потреба в інноваціях, сучасних доказових методах і глибокій експертизі спеціалістів стала особливо помітною. Це стосується насамперед реабілітаційної сфери, оскільки кількість пацієнтів з втратою кінцівок зростає щодня, і робота з такими травмами вимагає високого рівня професійних знань і навичок.
Яке рішення?
Перша навчальна програма зосереджена на мультидисциплінарному підході до реабілітації пацієнтів з ампутаціями, що тривала з жовтня 2023 року до червня 2024 року, включала практичні тренінги в Таллінні. Участь у яких взяли 40 українських фахівців з реабілітації.
У 2024 році навчання продовжилося у форматі онлайн-семінарів за участю викладачів Талліннського коледжу охорони здоровʼя та міжнародних експертів. Понад 80 українських фахівців з реабілітації взяли участь у більш ніж 20 онлайн-сесіях, де обговорювалися питання нейрореабілітації, кардіореабілітації, менеджменту болю, ерготерапії, мовної терапії та психологічної підтримки пацієнтів.
Як це працює?
Триває друга програма, розроблена у партнерстві з ESTDEV, яка охоплює близько 80 українських ерготерапевтів. Програма складається з 18 онлайн-сесій та 4-тижневого спеціалізованого практичного тренінгу в Таллінні.
Особливістю цієї програми є підхід «Train the Trainer», спрямований на підготовку фахівців для подальшого поширення знань серед українських колег після завершення навчання.
Наразі вже 20 ерготерапевтів проходять стажування в естонських медичних закладах, де вони працюють у реабілітаційних командах і взаємодіють з пацієнтами.