Про це повідомляє ГУР Міноборони, передає Рубрика.
Яке рішення?
Благодійний збір ініціював майор Збройних сил Латвії, громадський діяч та волонтер Яніс Слайдіньш.
Як це працює?
Саме Яніс Слайдіньш привіз та передав дрони для воєнної розвідки України.
"У Латвії дуже багато людей турбуються за Україну. Ми будемо продовжувати допомагати", – наголосив він.
Представник ГУР МО Андрій Юсов висловив подяку друзям з Латвії за системну допомогу розвідникам і всім Силам безпеки та оборони України.
"Поки великі міжнародні інституції думають, зважують, вагаються, Латвія – держава, народ і волонтери – невпинно допомагають Україні протягом усього періоду російської агресії.
Ми, безумовно, це цінуємо. Українці завжди це пам'ятатимуть", – зазначив Юсов.
Як повідомлялось раніше, задля збору коштів на дрони для України глава МЗС Латвії Байба Браже пробігла свій перший півмарафон, під час якого зібрали 13,5 тисяч євро, а сума продовжувала зростати.
У наступному році Латвія, як і в поточному році, виділить 20 млн євро для міжнародної коаліції дронів, покликаної зміцнити оборонний потенціал України. Окрім того, Латвія розпочала підготовку українських операторів дронів.
Коаліція дронів
Нагадаємо, що 18 січня повідомлялось про створення Коаліції дронів та засобів радіоелектронної боротьби.
Ініціатором створення Коаліції стала Латвія. Про ініціативу оголосили під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.
Станом на квітень 2024 року майже 500 мільйонів євро зібрала вже очолювана Латвією коаліція дронів на закупівлю безпілотників для України.
Також Латвія надає полігон для випробувань безпілотників промисловим і військовим підприємствам, щоб постійно вдосконалювати безпілотні технології.
До того ж Латвія упродовж липня передасть України понад 2500 безпілотників, загальною вартістю близько 4 млн євро. Поставки відбудуться у межах "коаліції дронів", яку очолює Латвія.
А Велика Британія оголосила галузевий конкурс на розробку і закупівлю FPV дронів, на який надійшло 265 заявок. Наразі ці заявки оцінюються, а перші контракти, як очікується, будуть підписані в серпні.
Наразі до Міжнародної коаліції безпілотників входять 14 країн – Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Німеччина, Данія, Італія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Велика Британія, Франція, Швеція та Естонія.
В Україні 21 листопада відзначається День Десантно-штурмових військ ЗСУ. З нагоди професійного свята впровадили нову… Читати більше
Україна активно працює над інтеграцією екологічних стандартів Європейського Союзу в усі аспекти відновлення та економічної… Читати більше
Станом на початок 2024 року російська федерація мала у своєму розпорядженні 521 міжконтинентальну балістичну ракету… Читати більше
21 листопада, у День Гідності та Свободи, на Аскольдовій могилі в Києві відбулося урочисте відкриття… Читати більше
Німеччина оголосила про передачу Україні нового масштабного пакета військової допомоги, який містить артилерійські установки, системи… Читати більше
Після прямого залучення автократичних союзників російської федерації у війну проти України можна вважати, що розпочалась… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.