Новини

Український IP офіс запустив кампанію проти піратства у книговидавництві: як працює це рішення?

ІР офіс України запустив інформаційну кампанію ANTI-PIRACY: BOOKS. Проєкт покликаний підвищити рівень культури інтелектуальної власності в українському суспільстві, а також поваги до ІР прав і результатів творчої діяльності.

Про це пише "Рубрика" із посиланням на ІР офіс України.

У чому проблема?

Щороку українські видавництва втрачають мільйони гривень через масове поширення піратського контенту: як в електронній, та і в друкованій формі. Самі видавці оцінюють масштаб у щонайменше 15% недоотриманих прибутків. За результатами звіту проєкту RES-POL, презентованого в межах цьогорічного KyivBookForum, 70% представників книговидавничої галузі назвали піарство та контрафакт однією з найбільших проблем у своїй роботі.

Яке рішення?

На початку вересня 2024 року IP офіс України спільно з Центром спостереження IPR, Українським інститутом книги, Асоціацією книговидавців та книгорозповсюджувачів та Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством запустили інформаційну кампанію ANTI-PIRACY: BOOKS.

За словами організаторів, її мета – підвищити рівень культури інтелектуальної власності та поваги до ІР прав і результатів творчої діяльності в українському суспільстві. Крім того, автори проєкту наголошують: антипіратська кампанія необхідна і для підтримки міжнародного вектора розвитку нашої держави.

"Ми хочемо говорити про позиціювання України не лише як країни-героя, яка мужньо відстоює Незалежність, а як країни, яка розвиває свою культуру, рівність прав та стандартів, подібних до тих, які використовуються в цивілізованих країнах світу. Тож ми зацікавлені в тому, щоб наші видавці могли працювати зі своєю продукцією, права на яку не будуть порушуватись злочинним шляхом. А українці читали оригінальні книжки", – пояснила очільниця ІР офісу України Олена Орлюк.

Як це працює?

ANTI-PIRACY: BOOKS – активна інформаційна кампанія. А отже, організатори поєднують просвітницьку роботу з практичними заходами та роботою з ключовими стейкхолдерами галузі.
Зокрема в межах кампанії Центр спостереження з питань порушення прав інтелектуальної власності ІР офісу розробив мануал з конкретними порадами для творців-письменників, а також спеціальний гайд для тих, чиї авторські права порушили.

Також IP офіс та створений на його базі Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності ініціювали проведення аналітичного дослідження, аби дослідити та зафіксувати реальні показники втрат у видавничому секторі.

Паралельно із цим команда ІР офісу спільно з партнерами кампанії працюють над розробкою дієвих механізмів боротьби з піратством. У складі робочої групи – українські видавці, адвокати, представники правоохоронних органів, маркетплейси тощо.

"Коли ми почали досліджувати цю проблему та провели великий круглий стіл, то побачили, що, по-перше, ця проблема публічно дуже рідко ідентифікувалася. А, по-друге, була практично повна відсутність будь-якої співпраці між стейкхолдерами. Тому ми створили робочу групу, до якої долучилися Український інститут книги, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, представники видавництв, адвокати, правоохоронні органи, маркетплейси. Це має допомогти виробити широкий інструментарій для боротьби з піратством та для зменшення кількості піратської продукції на ринку", — ділиться Олена Орлюк.

Окремий напрям кампанії – робота з маркетплейсами, оскільки саме там реалізуються 60-70% контрафактних примірників. Ініціативу вже підтримав один із ключових маркетплейсів України – OLX, підтримавши ідею спільної роботи над протидією піратству.

Крім того, у соціальних мережах триває національний флешмоб #shelfie, мета якого – привернути увагу до проблеми піратства та контрафакту в українському книговидавництві та популяризувати культуру поваги до інтелектуальної власності творців та видавців. Користувачів закликають поділитися світлинами своїх книжкових полиць – аби наголосити на важливості придбання саме оригінальних примірників.

Свіжі дописи

  • Новини

З нагоди Дня народження Дмитра Коцюбайла у Києві на Аскольдовій могилі вшанували його пам’ять

Відомі культурні діячі, друзі та побратими зібралися, щоб віддати шану легендарному командиру. Про це пише… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Документальна стрічка “Битва за Київ” здобула перемогу на Портлендському кінофестивалі

Стрічка британсько-ліванського журналіста Оза Кетерджі отримала нагороду в номінації «Найкращий документальний фільм» на Портлендському кінофестивалі.… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Втрати серед військових КНДР на війні проти України можуть перевищити російські, – розвідка Естонії

Участь військ КНДР у війні проти України навряд чи принесе особливі зміни на фронті. Північнокорейські… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

В Україні запускають пілотний проєкт 5G: деталі

Уряд ухвалив зміни до постанови № 1340 — це допоможе розгорнути пілотний проєкт із впровадження… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Антиоксиданти у складі чаю: чому вони важливі

Термін «антиоксидант» є частовживаним, проте його суть зрозуміла небагатьом. У цьому матеріалі розповімо, що це… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Окупанти атакували Харків балістичною ракетою: двоє постраждалих, пошкоджено десятки будинків

Війська рф атакували Харків балістичною ракетою. Зафіксовано приліт у житловий приватний будинок, пошкоджені багатоповерхівки. Про… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.