Учасники пресконференції обговорили досвід розробки та впровадження курсу, а також необхідність його масштабування на інші медичні навчальні заклади України.
Про це пише "Рубрика" із посиланням на ГО "Життя".
"Ми розробили 10-годинний цикл занять про загрозу вживання новітніх тютюнових та нікотинових виробів в межах дисципліни "Соціальна медицина, громадське здоров'я" для студентів ІІІ курсу. Перші заняття розпочнуться вже 11 листопада. Я переконаний, що медичні працівники повинні чітко усвідомлювати шкоду, яку завдає споживання новітніх тютюнових та нікотинових виробів, адже невдовзі вони будуть лікувати людей та доносити до них цю інформацію", – розповів Тарас Гутор, завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та охорони здоров'я ЛНМУ ім. Данила Галицького, відповідальний за лікувально-профілактичну роботу.
Теми, які входитимуть в цикл занять:
Фахівці громадської організації "Життя" надали експертну підтримку в розробці матеріалів.
"Тютюнова індустрія полює на дітей та молодь. Новітні тютюнові та нікотинові вироби є черговою оманливою стратегію для залучення наступного покоління залежних від вживання тютюну. Своєчасна якісна освіта для медичних працівників допоможе створити професійне середовище амбасадорів, які допоможуть подолати епідемію вживання тютюну та нікотину", – підкреслив Дмитро Купира, виконавчий директор ГО "Життя".
В Україні серед дітей та молоді стрімко зростає рівень споживання тютюнових виробів для нагрівання та електронних сигарет.
Результати опитування КМІС 2023 року, демонструють, що серед молодого населення 18-29 років, які вживають тютюнові або нікотинові вироби:
Загальний рівень епідемії вживання тютюнових та нікотинових виробів серед населення цієї вікової групи досяг 38% (щоденних та епізодичних).
За даними опитування ВООЗ, 48% споживачів ТВЕН і 29% користувачів електронних сигарет споживають ці вироби через переконання про їх "меншу шкоду".
Отже, все ще значна частина суспільства не поінформована та не усвідомлює загрози вживання новітніх тютюнових та нікотинових виробів, зокрема через просування оманливої інформації тютюновою індустрією.
"Безпечного куріння не існує, і це вкрай важливо доносити як до дітей, так і дорослому населенню. До компетенції лікарів обовʼязково має входити обізнаність про смертельні загрози вживання новітніх тютюнових та нікотинових виробів, адже вони є першими фахівцями, які контактують з молодими батьками, а згодом і з дітьми. Переконаний, що цей досвід потрібно поширювати на всі медичні освітні заклади України", – наголосив Отто Стойка, лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Для оцінки ефективності навчання плануються анкетування до і після проведених занять. Результати дослідження та матеріали курсу будуть передані іншим медичним закладам вищої освіти для подальшого використання.
Нагадаємо, вживання тютюну є однією з основних причин смертності у світі, забираючи щорічно понад 8 мільйонів життів. Лише в Україні щороку від хвороб, спричинених вживанням тютюну, передчасно помирає понад 100 тисяч людей. При цьому агресивні рекламні кампанії в мережі Інтернет залишаються основним інструментом просування вживання тютюну.
Докладніше про це читайте в статті "Рубрики": "Смертельна залежність: як тютюнова індустрія полює на дітей та молодь через Інтернет".
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше
Підготовка до геноциду українського народу була складовою планів російської федерації ще до початку широкомасштабної агресії… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.