Про це пише "Інтерфакс-Україна", який наводить коментар Точицького, передає Рубрика.
За словами міністра урядовці взяли до уваги рекомендації Європейської комісії щодо марафону "Єдині новини", в яких вказувалося, що Україна має працювати над відновленням плюралістичного медіаландшафту.
"Ми вже розпочали шлях змін: крок за кроком забезпечуємо доступ кожного громадянина до публічної інформації та активно залучаємо ресурси міжнародних партнерів, щоб підтримати відновлення українських медіа.
Рекомендації Єврокомісії щодо марафону "Єдині новини" також взяті до уваги. Держава планує припинити підтримку марафону після завершення воєнного стану, зосередившись на сталому розвитку медіаінфраструктури", – зазначив Точицький.
Зазначимо, що міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький уже неодноразово заявляв про необхідність телемарафону новин і що той буде тривати, поки йде війна.
"Я казав і кажу, що поки є війна, нам потрібен Єдиний марафон. Він потрібен для того, щоб ми робили єдині підходи, які будуть розбивати пропаганду, яку робить Російська Федерація стосовно нас", – наголошував він
Міністр також запевняє, що і в марафоні, і в діяльності Мінкультури немає жодної цензури.
"Якщо в тих самих Єдиних новинах відбувається, скажімо, розмова з тим чи іншим гостем, я не бачу і не пам'ятаю, щоб хтось спеціально запрошував або ж не запрошував того чи іншого спікера. У своїй роботі я від початку спілкуюся як з більшістю у політиці, так і з меншістю", – сказав Точицький.
Він ще раз наголосив, що "поки йде війна, Єдині новини будуть", але додав, що це має бути "більш якісний продукт, щоб це було цікаво".
"Нам дуже важливо створити справді стратегічній комунікації сьогодення, не лише для зовнішнього світу, а й всередині. І без реального обговорення процесів, які відбуваються, буде доволі складно виграти цю війну", – підсумував Точицький.
Телемарафон
"Єдині новини" — загальноукраїнський інформаційний телерадіомарафон, запущений 24 лютого 2022 року з метою інформування населення щодо ситуації в Україні від початку російського вторгнення в Україну.
Контент виробляють суспільний мовник Національна суспільна телерадіокомпанія України, три приватні медіахолдинги "1+1 Media", "Starlight Media" та "Inter Media Group", а також телеканал ВРУ "Рада", що належить Верховній Раді України.
Кожна компанія веде мовлення проміжком часу 6 годин.
На телемарафон та іномовлення України у 2024 році з державного бюджету спрямують понад 1,5 млрд гривень.
Водночас результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) показали, що довіра до телемарафону "Єдині новини" продовжує знижуватися.
У квітні голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що телемарафон доведеться завершити, якщо впродовж 2024 року він не змінить формат.
Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" (RSF) та Європейська федерація журналістів (EFJ) закликали українську владу переглянути формат телемаратону, назвавши його неефективним.
А у травні "Суспільний мовник" прийняв рішення розпочати власне мовлення на "Першому каналі". Він назвав такий захід розширенням власного мовлення у телемарафоні "Єдині новини", проте медіааналітики вбачають у цьому фактичний вихід каналу з марафону.
У жовтні минулого року повідомляли, що за останні 17 місяців в Україні зменшилася кількість громадян, які довіряють телемарафону "Єдині новини" на третину, також менше стали довіряти й владі, проте безумовно довіру опитаних досі зберігають ЗСУ та волонтери.
А на початку січня 2024 року т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив про можливість телемарафона "Єдині новини" змінити свій формат. Зараз залучені до проєкту канали розглядають варіанти.
Співробітники правоохоронних органів проводять слідчі дії в колишнього керівника "Київського метрополітену", який виїхав з України… Читати більше
Велика Британія розробила нову схему перевірки зерна, яка дозволить відстежувати викрадене зерно з тимчасово окупованих… Читати більше
На Донеччині в Часовому Яру російські війська активно використовують труби каналу Сіверський Донець-Донбас для переховування… Читати більше
Міністерство оборони долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих… Читати більше
У четвер, 16 січня, до Києва прибув з офіційним візитом голова міністерства оборони Італії Гвідо… Читати більше
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.