Про це повідомив перший заступник керівника Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.
"Вчора направлено на підпис – сьогодні вже законопроєкт про угоди зі слідством підписано. Саме як і треба було, 31 жовтня. Тому гроші по траншу на 4 млрд євро будуть", написав урядовець.
Закон вводить нову статтю, яка дозволяє у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув'язнення ніж вимагає кодекс. На кшталт, 5 замість 8 років.
"Закон треба підписати до 31 жовтня, щоб отримати гроші по Ukraine Facility Plan. На 4 млрд євро", написав Железняк напередодні.
Що відомо про законопроєкт про угоду зі слідством щодо корупції
Новий законопроєкт зареєстрували після скандалу із законопроєктом №11340, який вважали таким, що дозволяє корупціонерам "відкупитися" за свій злочин. Підозрювані в корупції чиновники мали б змогу сплатити штраф:
Нагадаємо, що 18 липня Верховна Рада підтримала в першому читанні саме законопроєкт №11340.
Керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін також відзначає, що цей законопроєкт навіть не передбачає конфіскацію майна підозрюваного.
"Вкрав мільярд, взяли на чергових 100 млн, компенсував їх, заплатив ще 200 млн штрафу і живи-насолоджуйся на "зароблених" 700 млн", — пише Шабунін.
На думку активіста, за допомогою цього закону можна буде "врятувати" від в'язниці бізнесменів Ігоря Коломойського та Олега Бахматюка.
"Після кількості корупційних підозр нардепам у Раді вже назріває бунт. І можливість відкупитися від покарання — єдиний варіант для збереження контролю ОП", — вважає Шабунін.
Голова парламентської фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія казав, що ухвалення цього закону є одним із зобов'язань України перед партнерами в ЄС. Він також розповідав, що щодо законопроєкту надходили зауваження від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду.
Антикорупційний комітет Верховної Ради виявив у положенні законопроєкту "корупціогенний фактор". Зокрема, він начебто створює умови за яких підозрювані чи обвинувачені у корупційних правопорушеннях "можуть відкупитися від суворого покарання, не викриваючи жодних співучасників та не надаючи інформацію про інші відомі їм злочини".
Україна найближчим часом має намір передати Південній Кореї детальний запит на військову допомогу, що включатиме… Читати більше
Шахраї почали поширювати у соціальній мережі фейкові повідомлення від Мінсоцполітики. Вони використовують фейкові акаунти, де… Читати більше
КНДР направила до російської федерації не тільки своїх солдатів, але й високопоставлених військових чиновників, включаючи… Читати більше
Російська федерація висунула компанії Google астрономічну вимогу – штраф у розмірі 20 децильйонів доларів США… Читати більше
Військовослужбовець із позивним "Воробєй" Андрій Романюк 28 жовтня загинув на фронті. Він у віці 16… Читати більше
В Ужгороді 30 жовтня на площі Богдана Хмельницького відкрили дитячий інклюзивний простір. Проєкт реалізували громадські… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.