fbpx
Сьогодні
16:45 31 Жов 2024

У всьому світі немає стільки коштів: рф вимагає від Google штраф з 33 нулями, – CNN

Фото: З відкритих джерел

Російська федерація висунула компанії Google астрономічну вимогу – штраф у розмірі 20 децильйонів доларів США (20 із 33 нулями), що значно перевищує навіть розмір глобальної економіки.

Про це пише CNN, цитує ЕП.

Причиною такої небаченої суми стали багатомільярдні штрафи за те, що Google блокує російські канали на платформі YouTube.

У росії переконані, що компанія порушує їхнє право на інформаційний вплив, адже з початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році YouTube заблокував низку каналів, які просувають проросійські наративи.

Звідки взялася сума у 20 децильйонів доларів?

За повідомленням державного агентства ТАСС, російський суд наказав Google відновити доступ до заблокованих YouTube-каналів, погрожуючи накладенням ще більших санкцій у разі ігнорування, а саме штрафи подвоюватимуться щотижня.

Наразі штраф зріс до теоретично немислимого рівня. Його загальна сума становить 2 ундецильйони рублів (2 з 36 нулями) або еквівалент 20 децильйонів доларів США.

Чи реалістична вимога?

Сума у 20 децильйонів доларів виглядає утопічно – навіть річний світовий валовий внутрішній продукт складає лише близько 110 трильйонів доларів, що майже ніщо в порівнянні з заявленим штрафом.

Мовиться, радше, про символічну вимогу, на що натякнув і речник Кремля Дмитро Пєсков, зізнавшись, що навіть не може правильно вимовити цю цифру, але водночас підкреслив, що така сума має важливий "символічний сенс". Google, за його словами, "не повинен обмежувати дії наших мовників на своїй платформі".

Зауважимо, що російська влада неодноразово висловлювала незадоволення щодо видалення проросійського контенту та блокування деяких державних ЗМІ, зокрема Russia Today і Sputnik. Це пояснюється обмеженням поширення дезінформації у зв'язку з війною в Україні, що стало частиною політики Google та багатьох інших світових технологічних гігантів.

Водночас Google дотримується міжнародних санкцій та регуляцій щодо контролю дезінформації, адже після вторгнення росії в Україну міжнародні організації, технологічні компанії та окремі уряди запровадили санкції та заходи, спрямовані на обмеження впливу російської пропаганди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: