fbpx
Сьогодні
11:27 31 Жов 2024

Трюдо закликав союзників подвоїти зусилля для підтримки України

English version here

Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на міністерській конференції щодо людського виміру "формули миру" у Монреалі заявив, що росія намагається виснажити сили України, викликавши втому від війни в її міжнародних партнерів, тому партнерам Києва слід подвоїти зусилля щодо її підтримки.

Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.

"У ці складні часи – а зараз кожна демократія у світі постає перед складними часами – було б зручно сказати (дехто так і робить), що у нас є власні проблеми, тож ми не можемо й надалі підтримувати Україну. Але це саме те, чого прагне Кремль.

Вони (Росія – ред.) сприймають історію у віддаленій перспективі. Для них не проблема відправити на смерть тисячі своїх громадян, намагаючись перечекати нас. Саме тому нам усім треба подвоїти зусилля", – зазначив Трюдо.

Він наголосив, що для російського диктатора путіна вторгнення в Україну стало "помилкою на помилці".

"Він точно не врахував одного чинника: сили, стійкості й відваги українського народу. Після майже тисячі днів (від початку повномасштабної війни – ред.) ваша рішучість ніколи не була твердіша. Ваша віра у вільну, демократичну, безпечну й горду Україну – непохитна, тож майбутня перемога буде як вашою, так і нашою спільною", – переконаний прем'єр-міністр Канади.

Довідка 

У середу в Монреалі розпочала роботу дводенна тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру "Звільнення полонених і депортованих осіб". У ній беруть участь представники близько 70 держав та міжнародних організацій.

Захід організували Канада та Норвегія як співголови робочої групи з реалізації цього пункту. Очікується, що за підсумками конференції буде ухвалене спільне комюніке.

Як писала Рубрика, президент України Володимир Зеленський у виступі перед учасниками "Групи великої двадцятки" представив від України алгоритм досягнення миру з росією, який передбачає 10 пунктів.

Формула миру включає 10 пунктів:

  • Радіаційна та ядерна безпека.
  • Продовольча безпека.
  • Енергетична безпека.
  • Звільнення всіх полонених і депортованих.
  • Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  • Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  • Повернення справедливості.
  • Протидія екоциду.
  • Недопущення ескалації.
  • Фіксація закінчення війни.

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен заявив, що його країна підтримує українську формулу миру.

Своєю чергою Голова Єврокомісії заявила, що формула миру має стати відправною точкою для завершення війни в Україні.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: