Про це пише Рубрика, посилаючись на ЕП.
У чому проблема?
Військові постійно потребують продукції, яку можна виготовити на недорогому 3D-принтері: снаряди для скидання з дрона, міни, медичне обладнання, запчастини для автоматів, рацій, дронів. Саме 3D-принтер перетворює гранату на "скид", а звичайний квадрокоптер – на бомбардувальник.
Ще з 2014 року в Україні працюють волонтери, які вдома виготовляють таку продукцію для знайомих військових. Тепер розрізнених груп друкарів уже недостатньо. Для покриття потреб армії потрібні мільйони друкованих деталей та снарядів, які треба якісно виготовляти й вчасно постачати на фронт.
Яке рішення?
В однієї групи волонтерів виникла ідея: об'єднати всіх людей з принтерами, щоб працювати як єдиний оборонний завод:
Це рух, що виник з ініціативи небайдужих українців, а сьогодні втілюється в організації "ДрукАрмія" – новаторській платформі, яка перетворила побутові принтери на оборонне виробництво.
Як це працює?
"У Другу світову війну жінки та діти ставали до верстатів і робили боєприпаси. Ми зараз не в кращій ситуації, тому 3D-принтер може стояти в кожній українській хаті", – зауважує керівник "ДрукАрмії" Микита Кувіков, більше відомий під псевдонімом Євген Вольнов.
За два роки організація:
"ДрукАрмія" об'єднала понад 10 тисяч принтерів, які тепер щотижня друкують та доставляють на фронт сотні тисяч деталей.
Зі слів Кувікова, процес автоматизований:
Спільнота налічує близько 3 тисяч активних друкарів, готових узяти нове замовлення. На платформі зареєстровано понад 15 тисяч військових, кожен з яких безкоштовно може вибрати з каталогу потрібний для підрозділу виріб.
У каталозі "ДрукАрмії" близько 500 різних виробів, більшість з яких – власні розробки. R&D займається окремий підрозділ волонтерів-інженерів, які володіють навичками 3D-моделювання. Зазвичай розробка починається із запиту військових. Вони ж тестують прототип на полі бою і дають оцінку.
Конкуренція з перекупниками
Завдяки добровільним внескам на закупівлю сировини та фінансовій підтримці партнерів, "ДрукАрмія" функціонує за принципом собівартості: продукція безкоштовно постачається військовим або надається за ціною матеріалів.
На противагу цьому, деякі підприємці завищують ціни на 3D-друковану продукцію, що спонукає волонтерів витісняти таких конкурентів, надаючи доступні та якісні вироби.
Навчання, координація, інновації
Ще один аспект діяльності "ДрукАрмії" – навчання нових друкарів. Організація розробила детальні інструкції, лекції та гайди для початківців, як опанувати використання 3D-принтерів: від купівлі правильної моделі до марки пластику. Це дозволяє людям з різним досвідом швидко долучатися до виготовлення необхідної продукції.
Серед учасників "ДрукАрмії" є люди різного віку та професій. Від студентів до пенсіонерів – кожен друкар може долучитися до виконання замовлень, що зменшує витрати військових підрозділів.
До лав "ДрукАрмії" вступають навіть іноземці. Возити продукцію з-за кордону не дуже вигідно, але люди все одно це роблять.
"Це психологія. Ти своїми руками робиш фізичний об'єкт, який вбиває пі…а (росіянина – ЕП). Це робить тебе причетним до великої справи", – вважає волонтер.
Поріг входу в цю діяльність відносно невисокий: базовий принтер коштує 10 тис. грн, пластик – 350 грн за кілограм.
"Один кілограм пластику – це 15 хвостовиків для "скидів" гранат, кожна з яких може влучити в окупанта", – говорить Вольнов.
Новому користувачу треба зареєструватися на сайті.
На шляху до масового виробництва
"ДрукАрмія" вже забезпечила армію понад 275 тоннами 3D-друкованих деталей, і цей рух тільки набирає обертів. Серед них:
Наразі "ДрукАрмія" накопичує запаси продукції на складах, готуючись до масових відключень електрики. Під час зимового просідання виробництва найпопулярнішу продукцію розподілятимуть із завчасно підготовлених запасів.
Організація поступово виходить за межі друкування й об'єднує волонтерів, які вміють плести сітки, паяти електроніку, працювати на складніших інструментах.
Хоча сировини для виготовлення не вистачає, волонтери не здаються, адже для них кожен грам пластику перетворюється на реальну допомогу захисникам України. Долучитися до збору на пластик можна тут.
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом побиття 13-річної школярки в Оболонському районі столиці. Інцидент… Читати більше
У п'ятницю вночі, 24 січня, дрони Служби безпеки України та Сил спеціальних операцій Збройних сил… Читати більше
Війська росії вночі, 24 січня, обстріляли селище Зеленівка Херсонської області, внаслідок чого знищено кілька вантажівок,… Читати більше
На війні, захищаючи Україну, загинув 30-річний австрійський доброволець. Відповідну інформацію австрійської газети Östrerreich (oe24) підтвердили… Читати більше
Ці вихідні обіцяють стати справжньою зимовою казкою — тепла, м’яка погода налаштує на прогулянки, поїздки… Читати більше
Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.