В Україні запустили проєкт “Узгода” для захисту прав власності дизайнерів та ілюстраторів 

В Україні стартував проєкт "Узгода", що має на меті підтримати креативну спільноту в питаннях прав інтелектуальної власності та договірних відносин.

Про це пише Рубрика, посилаючись на видання Читомо.

У чому проблема?

Як зазначають ініціатори проєкту, в Україні за всі роки незалежності не було спроб дослідити, як саме дизайнери та ілюстратори будують свої робочі процеси, а тим паче як відбувається процес перемовин і як оформлення договори. 

Дизайнери не завжди мають чіткі механізми захисту своїх робіт та умов співпраці, що призводить до непорозумінь і фінансових втрат.

"Наша візія – це сильна й консолідована творча спільнота. Це дизайнери та ілюстратори, які надають якісний сервіс, до якого належить не лише класний дизайн та ілюстрація, а також чітке документальне оформлення: бізнес-сторона роботи не менш важлива, ніж творча.

Ми хочемо бачити дизайнерів та ілюстраторів впевненими у своїх процесах і аргументах і сподіваємося, що спільні для всіх зразки договорів і пояснення, які надаються в керівництві, допомагатимуть їм (і їхнім замовникам також!) створювати потужні проєкти для спільної користі", – каже координаторка проєкту Ольга Протасова.

Яке рішення?

Асоціація Design for Ukraine та Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (IP Офіс) за підтримки Британської Ради в межах програми "Підтримка креативної економіки" створили проєкт "Узгода".

Протасова зазначила, що ініціатива спрямована на підсилення української креативної спільноти шляхом впровадження єдиних стандартів договірних відносин та забезпечення прав інтелектуальної власності.

Як це працює?

Як розповідають, зразки стандартних договорів розробили спеціалісти IP Офіс (Дмитро Дорошенко, Софія Моховікова, Максим Мельников) та Алла Смородина, експертка з права інтелектуальної власності, адвокатка, докторка філософії у галузі права, авторка монографії "Ліцензійний договір у цивільному праві України". 

Фото: nikoss

Завдяки "Узгоді" українські митці зможуть використовувати зразки договорів, які охоплюють такі ключові аспекти, як:

  • фіксація кількості раундів правок,
  • порядок оплати,
  • обсяги прав інтелектуальної власності,
  • дозвіл на використання робіт,
  • інші важливі положення.

Ілюстрація Владислава Єрка до трагедії В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта", видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. Фото: Український інститут книги

За словами Люсі Зорі, керівниці мистецької програми Британської Ради в Україні, запуск проєкту "Узгода" відповідає ключовій місії Британської Ради. Вона наголосила, що стандартизовані договори та рекомендації з їх використання допоможуть дизайнерам вести переговори та будувати надійні партнерські відносини.

Ілюстрація Олега Петренко-Заневського. Фото: Український інститут книги

"Стандартизовані договори та рекомендації щодо їхнього використання допоможуть креативникам впевненіше вести переговори та будувати справедливі партнерські відносини. Таким чином ми не лише підтримуємо окремих митців, але й сприяємо зміцненню креативних індустрій України загалом, що є важливим кроком до її інтеграції в глобальну креативну економіку", – прокоментувала Люся Зоря, керівниця мистецької програми Британської Ради в Україні. 

Зразки договорів можна завантажити за посиланням

Довідка

Британська Рада – міжнародна організація Сполученого Королівства, яка прагне поглиблювати культурні зв'язки та розширювати освітні можливості.

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (IP Офіс) – державна організація, мета якої надавати всеохопну підтримку учасникам креативних індустрій у питаннях, пов'язаних із правами інтелектуальної власності.

Свіжі дописи

  • Новини

“Паляниця” і не тільки: Литва надасть перший транш у розмірі 10 млн євро на українську далекобійну зброю

23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Президентка Європейського Парламенту виступає за передачу ракет Taurus Україні

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Євросоюзі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років на території України

У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Генсек НАТО Рютте вперше зустрівся з Трампом: говорили про “проблеми глобальної безпеки”

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання від мобілізації: що відомо

Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Карпатах господарює зима: мороз, сильний вітер та замети до 1,5 метри

У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.