Про це йдеться в оновленому звіті Єврокомісії щодо розширення, пише Рубрика.
Зокрема у звіті вказується, що Україна "продовжувала заохочувати доброчесність і заслуги в судовій системі, а також зміцнювати антикорупційну інституційну базу та нарощувати результати правозастосування в справах про корупцію на високому рівні"
Також там позитивно відзначені зусилля України щодо прав нацменшин, на яких наполягала, зокрема, Угорщина.
"Україна також переглянула своє законодавство щодо захисту прав осіб, які належать до національних меншин. Обмеження основних прав, пов'язані з воєнним станом, залишаються загалом пропорційними", – зауважує виконавчий орган ЄС.
Водночас у висновках сказано, що, попри прогрес у фундаментальних реформах, "потрібні подальші зусилля". Єврокомісія акцентує на подальшому створенні "надійного досвіду правоохоронної діяльності у справах про корупцію на високому рівні" та боротьбі з організованою злочинністю.
Також у Єврокомісії наголошують і на необхідності вдосконалювати реформи в галузі державного управління та децентралізації.
"Заходи з підтримки ремонту та реконструкції інфраструктури будуть ключовими для повного відновлення економіки, особливо в енергетичному секторі, який потребує подальшої децентралізації та поліпшення управління", – йдеться у звіті.
Серед іншого ЄК відзначає ратифікацію Україною Римського статуту й наголошує на необхідності привести у відповідність національне законодавство. При цьому скринінг українського законодавства на відповідність європейському, як сказано, у документі "просувається гладко".
"Якщо Україна виконає всі умови, Єврокомісія з нетерпінням чекає на відкриття переговорів щодо кластерів (переговорних розділів – ред.), починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році", – резюмується у документі.
Що відомо про перемовини про вступ України до ЄС
Нагадаємо, що у другій половині дня, 25 червня, у Люксембурзі відбудеться перша Міжурядова конференція щодо вступу України в ЄС, яка дасть офіційний старт перемовинам про членство України в Європейському Союзі.
Міжурядова конференція з Україною запланована на 16:30 за київським часом. Після неї відбудеться аналогічна перша Міжурядова конференція щодо вступу Молдови в ЄС, вона запланована на 19:00 за Києвом.
Делегацію України буде очолювати віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, європейську – очільниця МЗС Бельгії Аджа Лябіб.
Зауважимо, що 21 червня Рада ЄС схвалила переговорні рамки для України та Молдови і підтвердила, що міжурядові конференції для запуску переговорів відбудуться 25 червня.
Своєю чергою міністр МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що Україна буде в трьох кроках до повноправного членства в Європейському Союзі після того, як завершаться переговори про вступ до ЄС, які розпочнуться вже 25 червня.
З нагоди відкриття переговорів з відповідними зверненнями раніше виступили президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель і низка лідерів держав-членів ЄС.
У ніч на 22 грудня у Київській області працювали сили протиповітряної оборони по російських безпілотниках.… Читати більше
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді у ніч на 22 грудня Олександр Усик вдруге переміг британця… Читати більше
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому український боксер Олександр Усик вдруге переміг… Читати більше
Альона Гетьманчук, засновниця та директорка Центру «Нова Європа», очолить Місію України при НАТО. Про це… Читати більше
Український боксер Сергій Богачук здобув перемогу у бою андеркарду Усик — Ф'юрі 2. Українець переміг… Читати більше
Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній в’язень Кремля, стане послом у Туреччині.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.