Про це голова Запорізької ОВА Іван Федоров розповів в етері телемаратону 28 жовтня.
Як розповів очільник області, першу лінію оборони військові завершили ще в середині літа.
Наразі спільно з ОВА ведеться облаштування другої та третьої ліній:
Також триває будівництво оборонної лінії навколо міст.
"Друга лінія вже закінчена на 99,9%, третя лінія буде закінчена умовно найближчими тижнями. Далі оборона міст та, яка будується, то вона буде закінчена у відведений Генштабом строк", – додав Федоров.
Основна мета — створити неприступну оборону для захисту регіону.
Голова ОВА наголосив, що не розкриватиме кількість опорних рубежів, які будуються. Однак глава ОВА зазначив, що вони постійно модернізуються.
За словами посадовця, якщо раніше основна фортифікація була це укриття від КАБів та артилерії, то наразі одна з основних цілей це укриття від FPV-дронів, тому мають бути антидронові сітки тощо.
Варто додати, що Кабмін виділив 1,3 млрд на спорудження фортифікаційних споруд у Запорізькій області – йдеться про "зуби дракона".
Федоров розповів, що укладено десятки контрактів на спорудження фортифікаційних споруд, та додав, що кількість контрактів "не означає кількість оборонних споруд, кількість кілометрів протитанкових ровів".
Нагадаємо, напередодні головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відвідав частини та підрозділи, які беруть участь в оборонній операції у Запорізькій області.
За його словами, на цій частині фронту тривають бойові дії різної інтенсивності: ворог застосовує штурмову й бомбардувальну авіацію і дрони у поєднанні з вогнем артилерії та мінометів.
Тому, наголошує Сирський, головне завдання — посилити оборону військ на найскладніших ділянках фронту й забезпечити максимальну стійкість лінії оборони. Головнокомандувач також відзначив, що спланував роботу у військових частинах, які ведуть оборону в цьому регіоні.
Що відомо про зведення фортифікаційних споруд
Останні місяці російська армія активізувалася на майже всіх напрямках фронту, а подекуди намагається штурмувати наші позиції та наступати. Особливо запекло рф намагається на Донеччині просунутися далі від Авдіївки, а на Бахмутському – повернути втрачені позиції.
Нашим оборонцям, на тлі нестачі артилерійських боєприпасів, потрібно мати добре облаштовані фортифікаційні споруди, адже на сьогодні українська армія перейшла до оборони практично на всіх ділянках фронту.
Ще восени минулого року Міністерство цифрової трансформації та Міністерство оборони створили спільну робочу групу з питань будівництва фортифікаційних споруд.
Для забезпечення темпів побудови нових оборонних рубежів цього місяця Кабінет Міністрів виділив 788,8 мільйона гривень з резервного фонду державного бюджету. На ці кошти закуплять автомобілі та інженерну техніку.
Окрім того, ДП "Ліси України" збільшили постачання матеріалу Збройним силам для будівництва фортифікаційних споруд.
Раніше українські військові вже показували процес побудови захисних споруд та ліній загородження на північних кордонах поряд з російською федерацією.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.