Про роботу наших парламентарів у рамках Генасамблеї та її результати розповів в ефірі телемарафону «Єдині новини» член української делегації, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.
Міжпарламентський Союз – це глобальна організація національних парламентів держав світу, заснована понад 130 років тому як перша багатостороння політична організація у світі. Як зауважив політик, нині до її складу входять 180 національних парламентів і 15 асоційованих членів, що робить її найбільшою міжпарламентською організацією.
«Основним завданням делегації Верховної Ради на чолі з Першим віцеспікером Олександром Корнієнком була консолідація підтримки держав світу через парламентарів країн, представлення української Формули миру як єдиного дієвого набору рішень, який може відновити дію міжнародного права та Статуту ООН в Україні і привести до справедливого та сталого миру», – сказав Арсеній Пушкаренко.
Політик зазначив, що загалом українською делегацією було проведено понад 30 двосторонніх зустрічей із колегами з різних держав світу, зокрема Руанди, Австралії, Танзанії, Чилі, Мадагаскару, Анголи, Кабо-Верде, Лесото, країн-членів ЄС. Народні депутати поінформували про поточну безпекову та гуманітарну ситуацію в Україні, а також відповіли на питання колег про План Перемоги, представлений Президентом Володимиром Зеленським.
Зокрема, Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у своєму виступі на пленарному засіданні Генасамблеї МПС подякував державам-учасницям Першого глобального саміту миру та наголосив, що тільки спільними зусиллями можна зупинити вісь зла, яка вже так очевидно робить виклик цивілізованому світу та принципам ООН. Він розповів про удари росії по цивільній інфраструктурі нашої держави, в тому числі по енергетичній, що порушує звичаї ведення війни. Нагадав про жахливий удар по дитячій лікарні «Охматдит». Також акцентував на справедливо виданих Міжнародним кримінальним судом ордерах на арешт ряду діячів військово-політичного керівництва рф та у майбутньому притягнення їх до відповідальності. Крім того, наголосив на ролі саме парламентарів у контролі за додержанням санкційної політики.
Як розповів Арсеній Пушкаренко, у фокусі уваги української делегації також був 4-й пункт Формули миру, а саме повернення українських полонених додому. Тож у Женеві Офісом Омбудсмана України спільно з Норвегію та Канадою було проведено тематичний захід для іноземних парламентарів. Зокрема, представниця з питань захисту дітей Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ірина Суслова спільно з українською парламентською делегацією представила доповідь перед Виконавчим комітетом МПС.
«Символічно саме у Женеві говорити про звільнення наших людей, оскільки росія нехтує всіма можливими нормами Женевської конвенції. Нелюдське поводження, тортури, ненадання медичної допомоги – це все реалії російського полону для наших військовополонених та цивільних заручників», – зауважив нардеп.
Окрім того, в рамках Генасамблеї Міжпарламентського Союзу відбувся прийом іноземних делегатів у Представництві України в Женеві, участь у якому взяли різні держави, зокрема Глобального Півдня. На сьогодні співробітництво з цим регіоном є одним із зовнішньополітичних пріоритетів України. У заході брали участь представники Барбадосу, Тринідад і Тобаго, Перу, Аргентини, Великої Британії, Латвії, Туреччини. Перед присутніми виступив перший заступник Кримськотатарського Меджлісу Наріман Джелялов, звільнений із російського полону.
Пленарна частина Генеральної Асамблеї завершилася виступом представника саме України – Жана Беленюка, народного депутата України та Олімпійського чемпіона.
«Міжпарламентське співробітництво вчергове доводить свою ефективність, посилюючи консолідацію та підтримку навколо України. За час повномасштабного вторгнення саме парламентська дипломатія довела, що цей механізм є дієвим у досягнені для нашої держави потрібних результатів підтримки», – наголосив Пушкаренко.
У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше
У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.