Про це повідомляє Рубрика з посиланням на дані Reuters та на LRT.
Офіційні дані показали, що лівоцентристське угруповання лідирує з 52 місцями в асамблеї із 141 члена.
Правляча партія "Союз батьківщини" посідає друге місце із 28 місцями. За попередніми офіційними даними, партія "За Литву" мала всі шанси отримати 14 місць у парламенті, а Союз фермерів та зелених – вісім місць.
Лідер Соціал-демократичної партії Вілія Блінкявічюте заявила журналістам, що, на її думку, її партія отримає парламентську більшість разом зі своїми ймовірними партнерами з коаліції: "За Литву" та "Союз фермерів і зелених".
Вона відмовилася підтвердити, чи претендуватиме вона на посаду прем'єр-міністра:
"Ми обговоримо це всередині партії, зважимо всі плюси і мінуси".
Блінкевичюте неодноразово заявляла, що зовнішня політика Литви не зміниться, а допомога Україні залишиться пріоритетом для влади.
Після невдачі на виборах до Сейму Литви міністр закордонних справ Литви і глава Родинного союзу – Литовських християнських демократів Габріелюс Ландсбергіс оголосив про відставку з посади лідера партії.
Ландсбергіс наголосив, що причиною його відходу стали підсумки виборів і негативний вплив, який, за його словами, чинить на партію пов'язаний із ним дискурс.
"Партія має бути вільною і прагнути до трансформації, щоб не бути заручницею питань, пов'язаних із моєю персоною або моєю сім'єю", – зазначив він.
Родинний союз зазнав поразки на виборах, отримавши 18 місць у багатомандатних округах і 10 – в одномандатних, що підштовхнуло Ландсбергіса до відходу.
Тепер він зосередиться на завершенні роботи на посаді міністра закордонних справ, а свої подальші кроки залишає на розсуд долі та часу.
Вибори у Литві
У Литві з населенням 2,9 млн. осіб діє гібридна виборча система, в рамках якої половину парламенту було обрано всенародним голосуванням 13 жовтня. Частина, що залишилася, була визначена 21 жовтня в ході другого туру голосування по округах між двома провідними кандидатами, що є процесом, що сприятиме більшим партіям.
Популярність правоцентристської трипартійної коаліції Шимоніті підірвана інфляцією, яка два роки тому перевищила 20%, погіршенням якості державних послуг та збільшенням розриву між багатими та бідними.
У ході передвиборчої кампанії в центрі уваги були внутрішні економічні проблеми: партія соціал-демократів пообіцяла боротися з нерівністю, що зросла, шляхом підвищення податків для більш забезпечених литовців, щоб допомогти профінансувати більше витрат на охорону здоров'я та соціальну підтримку.
Проте національна безпека також є серйозною проблемою для Литви, яка розташована на східному фланзі НАТО та Європейського Союзу та межує з російським ексклавом Калінінград та Білоруссю, близьким союзником Москви.
За оцінками НАТО, цього року Литва витратить на свої збройні сили близько 3% ВВП, що зробить її шостою за рівнем витрат країною військового альянсу.
Нагадаємо, у наступному році Україна побудує в Литві завод з виробництва вибухівки.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.