Про це пише Рубрика, посилаючись на повідомлення на сайті шведського уряду, заяву прем'єр-міністра Норвегії Йонаса Гара Стере на пресконференції з учасниками саміту Україна – Північна Європа.
Швеція
"У рамках попередніх пакетів військової допомоги Україні, уряд Швеції виділить Україні фінансову підтримку в розмірі 63 млн євро або приблизно 720 млн шведських крон", – йдеться у пресрелізі.
Як зазначають, близько 43 млн євро піде на низку започаткованих багатосторонніх ініціатив з підтримки Збройних сил України.
Це можуть бути ініціативи від різних коаліцій, включаючи і ті, що створені в рамках Контактної групи з питань оборони України ("формат Рамштайн"):
Також у межах цієї підтримки Швеція зробить свій внесок до натівського пакета комплексної допомоги (CAP) для України, який закуповує військове обладнання.
Ще 20 млн євро планують спрямувати на розвиток оборонної промисловості за "данською моделлю". Цей механізм передбачає закупівлю оборонного обладнання українського виробництва.
Нагадаємо, що попередня підтримка Данією цієї моделі дозволила Україні виготовити 18 артилерійських систем. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Швеція вже надала підтримку приблизно на 57,4 мільярда шведських крон (майже 5 млрд євро).
Норвегія
Норвегія також анонсувала надання Україні нового пакета допомоги вартістю 500 млн євро. Більш ніж половина цієї суми планується направити на військову допомогу.
Як заявив прем'єр-міністр Стере, під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським лідери країн Північної Європи ознайомились з чіткою оцінкою того, що відбувається на фронтах.
При цьому Стере уточнив, що його країна знає, скільки жінок та дітей гине в Україні через російські снаряди та ракети.
"Саме тому хочемо оголосити про новий пакет допомоги на 500 млн євро, з яких 350 направлять на військовий пакет. Ми працюватимемо з данськими колегами для реалізації такої ініціативи", – додав глава норвезького уряду.
Нагадаємо, Норвегія активно надає Україні військову допомогу. Вона стала однією з небагатьох країн, яка погодилася передати свої винищувачі F-16.
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.