Президент вніс до Верховної Ради подання на звільнення Костіна
Глава держави Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення генпрокурора Андрія Костіна. Подання розглянуть під час пленарного засідання парламенту. У Офісі Президента наразі ще не визначилися із заміною глави Офісу Генпрокурора.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на проєкт № 12153, що був зареєстрований у парламенті 28 жовтня.
"Вношу пропозицію щодо надання згоди Верховної Ради України на звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора. Представляти це подання на засіданні Верховної Ради України уповноважується представник президента України у Верховній Раді Галина Михайлюк", – йдеться у документі.
Як повідомляє видання "УП", в Офісі Президента поки ще не визначилися із заміною глави Офісу Генпрокурора Андрія Костіна, який подав у відставку на тлі скандалу з підробленими інвалідностями у прокурорів.
Так, джерела видання зазначають, що Костін на посаді глави ОГП був не надто ефективним та "реально нічого не робив у тій прокуратурі".
"Зараз знайти кандидата на генпрокурора величезна проблема. Він має бути чистим і незашквареним, він має бути компетентним і, щоб ви розуміли, — мало хто б погодився зараз на цю посаду", — розповів співрозмовник УП.
Джерела видання також розповіли, що тимчасовим виконувачем обов'язків глав Офісу генпрокуратури буде перший заступник Андрія Костіна Олексій Хоменко
Звільнення Костіна
22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), присвячене розгляду зловживань у сфері встановлення інвалідності.
На засіданні обговорювалися порушення, пов'язані з діяльністю медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), і зловживанням статусом інвалідності з боку посадовців. Після засідання Зеленський видав указ та доручив прем'єр-міністру розробити рішення на рівні центральних органів влади для усунення проблеми.
Після обговорення на засіданні РНБО генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку, вказавши на аморальність ситуації з неправомірним отриманням інвалідності державними службовцями.
Також він підтримав позицію президента щодо необхідності скасування незаконних рішень про надання інвалідності, пенсійних та інших виплат, а також впровадження законодавчих і організаційних змін із встановленням персональної відповідальності.
Скандали з МСЕК
Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.
Президент Володимир Зеленський призначив засідання Ради національної безпеки і оборони України у зв'язку зі скандалом довкола оформлення фальшивих інвалідностей.
Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.