Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я, передає Рубрика.
Там пояснили, що в інституті впродовж 2024 року вже створювали необхідну матеріально-технічну базу, тому процес проходження експертизи для людей має бути спрощеним.
Водночас, попри заміну відповідальних органів, алгоритм оскарження рішень МСЕК не змінився.
Якщо справу направили на оскарження до Центральної МСЕК, то тепер її перенаправлять до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності.
Зараз система МСЕК складається з закладів центрального та регіонального рівня.
МОЗ призначає керівника лише Центральної МСЕК, яка має організаційно-методичні функції. Регіональна вертикаль складається з 328 МСЕК – 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій. Їхніх керівників призначають обласні ради.
Нещодавно уряд ухвалив зміни, які дозволяють МОЗ покладати права та обов'язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління міністерства.
Тому тепер функції Центральної МСЕК виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності, що розташований у Дніпрі.
Нагадаємо, що зі слів Ляшка під час брифінгу, станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.
Також він повідомив, що МОЗ працює над правовими механізмами для запобігання переведенню керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які скомпрометували себе корупційними діями, на інші адміністративні посади в системі охорони здоров'я.
А за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, після ліквідації медико-соціальних експертних комісій запровадять цифрову прозору європейську модель.
Скандали з МСЕК
Нещодавно різними регіонами України прокотилися гучні антикорупційні скандали, пов'язані з діяльністю МСЕК.
Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.
Також 22 жовтня Служба безпеки України разом з Офісом Генерального прокурора викрили керівницю Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи на корупційних схемах, пов'язаних з ухиленням від мобілізації та незаконними доходами.
Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.
За сприяння головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Служба безпеки затримала підполковника Сил спеціальних операцій, який передавав… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні… Читати більше
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.