Частка дописів українською у соцмережах становить понад 50%: вперше за історію дослідження
За даними дослідження, проведеного Центром контент-аналізу, частка дописів українською мовою в українському сегменті соціальних мереж перевищує 50%.
Про це повідомив керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Стуканов, пише Укрінформ.
Під час презентації результатів дослідження "Вебсторінки українських ЗМІ у розрізі мовних версій" та "Українська мова у соцмережах" він розповів, що станом на серпень-вересень 2024 року 56% дописів було написано українською мовою.
"Уперше за всю історію нашого дослідження частка дописів, які робляться в українському сегменті соціальних мереж українською мовою, переважає. Ми маємо станом на зараз 56% дописів українською мовою, вони робилися у серпні-вересні 2024 року", – сказав Стуканов.
Це важливе досягнення, оскільки раніше:
- у 2020 році, частка української мови в дописах складала всього 15%;
- у 2022 році спостерігався певний сплеск, коли українська мова займала 37-38% у соцмережах;
- у 2023 році ця частка зросла до майже половини, а тепер вперше перевищила 50%.
За словами Стуканова, інша частина дописів – 44% – була написана російською мовою. Експерт також зазначив, що наразі немає жодних ознак "відскоку", пов'язаного з можливими змінами мовної тенденції.
Зауважують, що дослідження охопило близько 2000 вебпредставництв українських медіа та проаналізувало 1,11 мільйона дописів на таких платформах, як Facebook, Twitter (Х), Instagram, YouTube та TikTok.
Нагадаємо, що 23 жовтня 2024 року з нагоди Дня української писемності та мови Strichka — цифрова платформа українців, що діють за кордоном, — розпочала глобальну кампанію "Українська — мова вільних" за підтримки Міністерства культури й стратегічних комунікацій України.
В рамках ініціативи Strichka пропонує українцям всього світу долучитися до виконання спеціальних завдань — квестів, повʼязаних з підтримкою і розповсюдженням української мови.
Також 27 жовтня Міністерство освіти та науки спільно із заслуженим працівником освіти Олександром Авраменком та українським артистом Артемом Пивоваровим запустили інтегрований урок із мови, літератури та музики.