Зміни для випускників: українську мову можна буде обрати на шкільних іспитах у Польщі

У польських школах з 2025 року українська мова буде включена до переліку предметів для складання на випускних іспитах. Вона буде однією з іноземних мов, які учні зможуть вибрати під час іспитів для отримання атестата зрілості, необхідного для вступу до вищих навчальних закладів Польщі.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України, передає Рубрика.

Українські учні в 2024-2025 навчальному році, які навчаються в польських школах, складатимуть іспити за восьмий клас з двох предметів:

  • математики,
  • іноземної мови.

Якщо школяр навчається в українській школі дистанційно і планує складати випускний іспит в Україні у 2025 році, він може бути звільнений від цих іспитів у Польщі.

Крім того, кожен учень сам вирішує, чи складати їх польською мовою.

Для українських школярів також буде додатковий час для подачі заяв на складання іспитів за восьмий клас, атестат зрілості та професійні іспити у 2024/2025 навчальному році.

Нагадаємо, у Польщі на World Best School Prizes 2024 перемогу виборола "Перша українська школа". Вона стала переможницею в номінації "Подолання труднощів" на міжнародній освітній премії, яка щорічно присуджується школам за їхній внесок у розвиток суспільства.

Довідка

Зазначимо, що Міністерство освіти і науки затвердило механізм перезарахування оцінок із закордонних шкіл за українською системою.

Для 25 країн створили окремі таблиці, для решти застосовуватиметься універсальна.

Перезараховувати можна оцінки з предметів, спільних для обох країн. Решту дисциплін (зокрема, українську мову, літературу та історію) учні вивчатимуть за скороченими програми й проходитимуть оцінювання дистанційно.

"Тепер нарешті все стане набагато простіше: за спеціальною таблицею переводите, наприклад, польську оцінку "добре" на українську "8".

Якщо системи оцінювання різняться, як-от у Німеччині, де "1" є найвищим балом, тоді ставимо оцінку на користь учня, тобто "12",  розповів міністр освіти Оксен Лісовий.

Зауважимо, що у 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) з української мови відбувався ще за старим правописом, проте це будо востаннє.

Нові правила, над якими спеціальна комісія працювала майже п'ять років, схожі на Харківський правопис 1928 року.

Нагадаємо, через застосунок для вивчення мов Duolingo іноземці з різних куточків світу вивчають українську. У цьому році найбільше таких учнів було зі США, Великої Британії, Польщі, росії та України.

Свіжі дописи

  • Новини

Мовний бар’єр і не тільки: Британська розвідка назвала проблеми, з якими зіткнуться військові КНДР у рф

Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

У “Резерв+” стався збій: у Міноборони назвали причину

1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Ворог атакував безпілотником багатоповерхівку в Сумах: є поранені

Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Армія рф у жовтні втратила в Україні військової техніки на понад $2,7 млрд

Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО через влучення ракети в будівлю Держпрому в Харкові

Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.