Міністри фінансів G7 визнали порушення стелі цін на нафту рф

Щоб запобігти спробам російської федерації ухилитися від санкцій, які стосуються стелі ціни на російську нафту, міністри фінансів країн "Групи семи" пообіцяли активізувати зусилля.

Про це повідомляє The Guardian, інформує Рубрика.

"Ми залишаємося відданими подальшим ініціативам у відповідь на порушення обмеження цін на нафту", – йдеться у заяві міністрів G7 після зустрічі у Вашингтоні без пояснення подальших кроків.

У грудні 2022 року G7 разом з ЄС та Австралією домовилися чинити тиск на покупців російської нафти, встановивши цінову стелю для сировини. Це мало на меті обмежити продажі російської нафти і доходи від неї, при цьому не призвести до дефіциту палива на світовому ринку та різкого зростання цін на нафту.

Але деякі країни, зокрема Китай, продовжують імпортувати російську сиру нафту, не дотримуючись цінової стелі.

Також міністри фінансів G7 заявили, що вживатимуть додаткових заходів, щоб "збільшити витрати Росії на використання тіньового флоту для уникнення санкцій".

За словами офіційних осіб, росія використовує свій флот тіньових танкерів, багато з яких старі, немарковані і погано обслуговуються, щоб обійти санкції, перевозячи нафту без належного декларування вантажу або маршрутів. Іноді танкери завантажують або перевантажують свій вантаж у відкритому морі.

Міністри G7 переконують, що мають намір "активізувати зусилля, щоб запобігти підтримці фінансовими установами ухилення Росії від наших санкцій".

За даними Управління з контролю за іноземними активами США, російські фінансові установи розробили мережу закордонних дочірніх компаній для полегшення купівлі або продажу товарів, що підпадають під санкції.

Зауважимо, що верхня межа ціни на російську нафту була встановлена країнами G7 на рівні 60 доларів.

Тим часом Росія, за даними Офісу Президента України, все ще заробляє на експорті нафти до $20 мільярдів на місяць.

Що відомо про санкції щодо російської нафти

Ще у грудні 2022 року росія почала створювати "тіньовий флот" зі старих танкерів для експорту нафти в обхід санкцій, накладених на неї через розв'язану проти України війну.

Як ми писали раніше, США ввели санкції проти організаторів транспортування російської нафти, проданої вище граничної стелі в 60 доларів за барель. Так, було заблоковано все їхнє майно у США, а також заборонено всі пов'язані з ними транзакції, які здійснюються як особами Сполучених Штатів зокрема, так і в межах країни загалом.

Нагадаємо, що Європейський Союз планував доручити Данії перевіряти та потенційно блокувати танкери з російською нафтою, що проходять через її води, на тлі спроб західних країн встановити на неї "стелю цін", якої російська федерація навчилась уникати.

Окрім того, у січні 2024 року біля узбережжя Південної Кореї впродовж кількох тижнів стояли 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту Sokol, які досі не були продані через запроваджені санкції США та проблеми з оплатою.

Станом на жовтень 2024 року потужність російської федерації з транспортування нафти на старих незастрахованих суднах зросла на 70% з 2023 року.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.