Про це йдеться у заява G7, пишуть Bloomberg, "Голос Америки".
"Сьогодні ми, лідери країн Великої сімки, досягли консенсусу про те, як надати Україні близько 50 мільярдів доларів у вигляді кредитів за програмою надзвичайного прискорення доходів (ERA). Кошти кредиту будуть розподілені кількома каналами для підтримки бюджетної, військової та відновлювальної допомоги Україні", наголосили лідери країн G7 у заяві.
Учасники підкреслили, що ці кредити будуть обслуговуватися та погашатися за рахунок коштів, отриманих від відсотків із заморожених російських державних активів, зокрема резервів Центрального банку росії. Мета G7 — розпочати виплату коштів до кінця 2024 року.
Нагадаємо, що рішення про надання цих кредитів було прийнято під час саміту G7 у червні цього року, але країнам необхідно було опрацювати технічні деталі використання заморожених активів, які перебувають під санкціями.
Більша частина російських активів на суму близько €260 млрд ($280,62 млрд) зберігається в депозитарії Euroclear, що базується в Бельгії, і робить Європейський Союз ключовим учасником реалізації цього плану.
Угода була укладена після того, як США та їхні союзники подолали проблеми, пов'язані зі структуруванням такого кредиту і, що ще важливіше, з тим, як гарантувати його погашення, щоб їх платники податків не опинилися у пастці.
США заявили, що нададуть $20 млрд, Європа, як очікується, внесе приблизно таку ж суму, а Великобританія заявила, що виділить близько $3 млрд. Очікується, що Канада та Японія також зроблять свій внесок.
"Велика сімка залишається непохитною у своїй солідарності в підтримці боротьби України за свободу, за її відновлення і реконструкцію. А час не на боці (російського) президента путіна", – підкреслюється в заяві країн G7.
Що відомо про заморожені російські активи
Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.
Також Україна отримає від Франції 12 додаткових колісних артилерійських систем Caesar за гроші із заморожених активів російської федерації.
Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.
Війська росії у ніч проти 25 листопада та уранці цього ж дня атакували Україну 145… Читати більше
Зранку понеділка, 25 листопада, російська армія завдала ракетного удару по Одесі. Унаслідок ворожих влучань постраждали… Читати більше
Освітні матеріали створені на основі реального досвіду ветеранів і ветеранок. У чому проблема? Досвід АТО/ООС… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив кожному командирові бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Про… Читати більше
За результатами підрахунку 95% бюлетенів у другий тур виборів президента Румунії виходять незалежний кандидат Калін… Читати більше
За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.