Перемовини з росією: як змінилися погляди українців за рік, – результати опитування

За останній рік в українському суспільстві відбулися зміни в оцінці доцільності ведення переговорів з російською федерацією як шляху досягнення миру. Дані опитувань свідчать, що частка українців, які вважають, що переговори з росією — це дієвий інструмент для припинення війни, поступово зростає.

Про це пише Рубрика, посилаючись на результати соціологічного опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова з 20 по 26 вересня 2024 року.

Як зауважують соціологи:

  • у вересні 2023 року 21% українців вважали, що перемовини потрібно розпочинати вже зараз,
  • у вересні 2024 року цей показник зріс до 35%.

Водночас 48% респондентів, як і раніше, не підтримують цю думку.

Більша частка опитаних почала погоджуватися з ідеєю, що "переговори з росією слід вести тільки після витіснення її військ на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року". Частка прихильників цього підходу зросла з 25% до 37%, тоді як частка незгодних знизилася з 61% до 41%.

Щодо думки про необхідність виведення російських військ на кордони України станом на 1991 рік перед початком перемовин, підтримка дещо зменшилася. Відсоток тих, хто поділяє цю позицію, скоротився з 61% до 49%, водночас 29% висловлюються проти цієї умови.

Регіональний розподіл показує, що:

  • Південний регіон більш відкритий до ідеї переговорів з росією, навіть якщо їх розпочати негайно — 48% погоджуються, а 37% — ні.
  • Західний регіон, однак, найбільш скептично налаштований, де 57% проти таких переговорів.
  • Центральний регіон теж переважно не підтримує негайні перемовини, проте позиції більш збалансовані.
  • У Східному регіоні думки щодо переговорів зараз розділилися, проте значущої різниці між підтримкою та несприйняттям не виявлено.

Щодо позиції про відновлення кордонів 1991 року перед початком переговорів, найбільшу підтримку висловлюють жителі Західного регіону (61%), Центрального та Східного регіонів (відповідно 47% і 49%). У Південному регіоні більшість дотримується протилежної думки, вважаючи, що переговори можна проводити, не чекаючи на досягнення умов кордонів 1991 року.

Ці результати відображають зміни у суспільному настрої щодо шляхів досягнення миру, де підтримка переговорів з росією зростає, але залишається залежною від умов і регіональних настроїв.

Опитування методом face-to-face проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на завершальному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Нагадаємо, що результати соціологічного опитування свідчать, що в перемогу України у війні з рф вірять 83% українців, при цьому 38% із них вважатимуть перемогою вигнання російських військ з усієї території України та відновлення кордонів станом на січень 2014 року.

Свіжі дописи

  • Новини

Документальна стрічка “Битва за Київ” здобула перемогу на Портлендському кінофестивалі

Стрічка британсько-ліванського журналіста Оза Кетерджі отримала нагороду в номінації «Найкращий документальний фільм» на Портлендському кінофестивалі.… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Втрати серед військових КНДР на війні проти України можуть перевищити російські, – розвідка Естонії

Участь військ КНДР у війні проти України навряд чи принесе особливі зміни на фронті. Північнокорейські… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

В Україні запускають пілотний проєкт 5G: деталі

Уряд ухвалив зміни до постанови № 1340 — це допоможе розгорнути пілотний проєкт із впровадження… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Антиоксиданти у складі чаю: чому вони важливі

Термін «антиоксидант» є частовживаним, проте його суть зрозуміла небагатьом. У цьому матеріалі розповімо, що це… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Окупанти атакували Харків балістичною ракетою: двоє постраждалих, пошкоджено десятки будинків

Війська рф атакували Харків балістичною ракетою. Зафіксовано приліт у житловий приватний будинок, пошкоджені багатоповерхівки. Про… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Посилення безпеки у школах: уряд затвердив експериментальний проєкт

Уряд ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо посилення безпеки освітнього середовища в закладах загальної… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.