fbpx
Сьогодні
12:23 26 Жов 2024

Міндовкілля: Україна заблокувала участь російської федерації у бюро Водної конвенції

Під час засідання 10-ї наради сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер Україна заблокувала участь росії у складі бюро Водної конвенції.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Міндовкілля.

Під час конференції делегати з України представили екологічну ситуацію у країні, зокрема:

Було наголошено на наслідках екоагресії росії. Українські делегати закликали міжнародну спільноту об'єднати зусилля для притягнення до відповідальності за екологічні злочини, які мали руйнівний вплив на українські водні ресурси.

На загальній сесії представник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України презентував Національний план транскордонного співробітництва та моніторингу водних ресурсів. План передбачає посилення контролю за станом водних об'єктів і розширення міжнародної співпраці у цьому напрямку.

Окрім того, під час голосування було ухвалено рішення про включення представниці Держводагентства України до складу Бюро Водної конвенції на період 2025-2027 років.

Як зазначила перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко, це відкриває нові перспективи для України у захисті водних ресурсів, включно з очищенням і моніторингом, а також надає можливість активніше протидіяти екологічним злочинам на міжнародному рівні.

"Ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб росія була справедливо покарана за вчинені злочини проти довкілля", – зазначила вона.

Нагадаємо, що війна російської федерації проти України призвела до небачених масштабів екологічних руйнувань, які вже спричинили катастрофічне забруднення довкілля та загрожують біорізноманіттю. За останніми оцінками, збитки, завдані українським екосистемам через війну, сягнули $65 мільярдів.

Також зауважимо, що на території заповідника "Кам'яні Могили" поблизу села Назарівка, Нікольської частини Маріупольського району військові рф облаштували свої табори.

Окрім того, 80% лісових насаджень національного парку "Святі Гори", що на півночі Донеччини знищено через повномасштабне вторгнення рф. Шкоду довкіллю нацпарку попередньо оцінили у близько 16 млрд гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: