Про це пише Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.
Як зазначають, це рішення спрямоване на підтримку стабільної роботи стратегічних галузей економіки, які мають критичне значення для обороноздатності країни, однак до цього процесу додано нові перевірки для запобігання зловживанням.
"Працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть безперешкодно подовжити термін бронювання на аналогічний термін", – йдеться у рішенні.
Це дозволить стратегічно важливим підприємствам, які підтримують оборону, функціонувати стабільно, забезпечуючи економіку необхідними ресурсами та товарами.
Уряд також анонсував проведення аудиту підприємств, що отримали статус критично важливих в останні чотири місяці.
"Водночас аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада. Причина аудиту – аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань", – зазначається на порталі.
Як зазначено на Урядовому порталі, аудит спрямований на виявлення недобросовісних дій, які могли бути пов'язані з потенційними корупційними схемами.
За результатами аудиту відповідальні міністерства розроблять нові критерії для бронювання.
"На основі цих даних Уряд оновить критерії бронювання і скоригує їх так, щоб механізм працював і на користь нашої безпеки та оборони, і на користь нашої економіки", – резюмували на сайті Кабміна.
Що відомо про аудит заброньованих в Україні
Нагадаємо, що Міністерство оборони вирішило здійснити аудит заброньованих від мобілізації в Україні. Для цього бронювання поставили на паузу до 15 листопада.
Як повідомляли, Уряд доручив Міноборони та Мінекономіки до наступного засідання розробити проєкт рішення, яке б передбачало зупинення до 15 листопада 2024 року дії положень критеріїв, які визначають, які підприємства, установи чи організації є критично важливими. Поки ці критерії не будуть діяти, бронювання проводитись не буде.
Також уряд хоче, щоб проєкт рішення передбачав анулювання відстрочок від мобілізації, якщо буде встановлено, що бронювання було необґрунтованим.
Вже 20 жовтня стало відомо про тимчасове призупинення послуги бронювання військовозобов'язаних через додаток "Дія". Водночас аудит не скасовує можливість оформлення відстрочки під час нього.
Варто додати, що в уряді України вирішили запровадити модель економічного бронювання від мобілізації. Остаточне рішення буде ухвалено в парламенті, і для цього потрібно схвалення "політичного керівництва".
Україна разом зі Світовим банком презентували план змін "Матриця реформ". Він спрямований, зокрема, на реформування… Читати більше
Під час чемпіонату України з плавання у Житомирі 100-річний Георгій Чижевський встановив три світових рекорди.… Читати більше
Перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів створена на базі… Читати більше
Міжнародний кримінальний суд (МКС) 21 листопада відхилив скарги Ізраїлю на юрисдикцію суду щодо ситуації в… Читати більше
“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? З початку повномасштабного вторгнення російська федерація порушила всі можливі… Читати більше
Фонд допомоги військовим "Повернись живим" оприлюднив знімки вибухів у небі над Дніпром вранці 21 листопада.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.