В Україні з’являться банки фінансової інклюзії: у чому рішення

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ухвалити законопроєкт, що спрямований на покращення доступу до фінансових послуг в Україні. Документ, розроблений Національним банком України та представлений у кінці вересня, передбачає створення нової категорії фінансових установ — банків фінансової інклюзії.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook голови комітету Данила Гетманцева.

У чому проблема?

Як зазначив посадовець, банки мають забезпечувати належний доступ до фінансових послуг як громадян України (зокрема соціально вразливих груп населення), так і мікропідприємств (суб'єктів, чистий річний дохід від будь-якої діяльності яких не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро) у районах, наближених до зони бойових дій, на звільнених територіях, а також на важкодоступних та малонаселених територіях.

Яке рішення?

Наприкінці вересня НБУ представив законопроєкт №12044, який дозволить компаніям отримувати обмежену банківську ліцензію. 

"Головною метою законопроєкту є створення правових засад для появи на ринку фінансових послуг України нового різновиду надавачів фінансових послуг – банків фінансової інклюзії", наголосив Гетманцев.

Це дасть зробити банківські послуги доступнішими для населення у віддалених регіонах, поблизу зон бойових дій та на звільнених територіях.

Як це працюватиме?

Законопроєкт №12044 пропонує запровадити обмежену банківську ліцензію для великих роздрібних і поштових компаній, які мають досвід роботи з широкою мережею клієнтів.

Вони зможуть створити окремі юридичні особи — банки фінансової інклюзії, орієнтовані на надання послуг населенню та малому бізнесу. Використовуючи наявну інфраструктуру, ці банки допоможуть вирішити проблему доступності фінансових послуг там, де відсутня традиційна банківська мережа.

Очікують, що нова модель банків допоможе підвищити рівний доступ до фінансів у різних куточках країни.

Для запобігання ризикам банки фінансової інклюзії:

  • матимуть обмеження на обсяги кредитування одного позичальника,
  • не зможуть працювати з середнім і великим бізнесом чи проводити операції на ринках капіталу. Це забезпечить спрямованість нових банків на потреби фізичних осіб і малих підприємців.

Як заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, ухвалення цього законопроєкту створить умови для розвитку фінансової інфраструктури в Україні та сприятиме відновленню економічної стабільності.

Нагадаємо, що "Нова пошта", отримала розширену ліцензію НБУ, яка дозволить надавати нові послуги фізичним особам і бізнесу.

Свіжі дописи

  • Новини

Мовний бар’єр і не тільки: Британська розвідка назвала проблеми, з якими зіткнуться військові КНДР у рф

Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

У “Резерв+” стався збій: у Міноборони назвали причину

1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Ворог атакував безпілотником багатоповерхівку в Сумах: є поранені

Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Армія рф у жовтні втратила в Україні військової техніки на понад $2,7 млрд

Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО через влучення ракети в будівлю Держпрому в Харкові

Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.