Про це пише AFP із посиланням на високопоставлене джерело, близьке до президента України, передає Рубрика.
На полях саміту БРІКС генсек ООН зустрічався з російським лідером володимиром путіним.
Під час переговорів із ним Гутерреш казав, що "російське вторгнення в Україну було порушенням Статуту ООН і міжнародного права".
Однак його участь у зустрічі 20 світових лідерів, включаючи голову КНР Сі Цзіньпіна та прем'єр-міністра Індії Нарендру Моді, – найбільший дипломатичний захід у Росії з того часу, як Путін вторгся Україну в лютому 2022 року, – викликав гнів у Києві.
"Після Казані (Гутерріш) хотів приїхати в Україну, але президент не підтвердив його візит. Тому Гутерріша тут не буде, зокрема, через приниження здорового глузду та міжнародного права в Казані", – сказало високопоставлене джерело в адміністрації президента України.
МЗС України розкритикувало рішення Гутерріша відвідати Казань і вказало на те, що він не був присутній на мирному саміті, організованому Україною у Швейцарії у червні.
"Це неправильний вибір, який не сприяє справі миру. Він лише завдає шкоди репутації ООН", – йдеться у заяві.
Як повідомлялось, під час заходу, організованому Україною у червні, були присутні лідери сотні держав та представники міжнародних організацій. ООН також була присутня на заході, але сам генсек Антоніо Гутерреш до Швейцарії таки не поїхав.
На початку жовтня Гутерриш був оголошений персоною нон грата в Ізраїлі. Як за заявили в МЗС Ізраїлю, йому заборонено в'їзд до країни, через те, що він "підтримує терористів, ґвалтівників та вбивць з ХАМАС".
Довідка
БРІКС – це обєднання найбільших за площею та населенням слабо розвинених країн. До її складу входять Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка.
У саміті, що відбувся 22-24 жовтня в російській Казані, взяли участь понад 20 світових лідерів, зокрема голова Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді та президент Ірану Масуд Пезешкіан.
У 36-му пункті підсумкової декларації саміту, учасники наголосили, що всі держави мають діяти відповідно до цілей та принципів Статуту ООН. Також у цьому пункті згадали про Україну.
Українці вважають членів цього об'єднання союзниками путіна, тому мають негативне ставлення до чотирьох з п'яти країн (окрім Бразилії). Втім президент Бразилії Лула да Сілва не приїхав до Казані.
А в українському МЗС заявили: саміт у Казані засвідчив, що світова більшість залишається на боці України в її прагненні гарантувати встановлення справедливого миру. А спроби москви навʼязати уявлення про нібито альтернативну позицію так званого Глобального Півдня щодо війни "зазнали чергового фіаско".
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.