У Києві ухвалили перші вироки ухилянтам: 7 чоловіків покарано, ще 19 чекають на рішення суду
Київські суди винесли 7 вироків щодо чоловіків, які ухились від призову на військову службу. Зокрема, мешканця Солом'янського району засуджено до 4 років позбавлення волі, а житель столичної Оболоні проведе за ґратами п'ять наступних років.
Про це розповіли в Головному управлінні Національної поліції у місті Києві, пише Рубрика.
Зазначається, що загалом з початку року слідчі завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальні акти у 26-ти кримінальних провадженнях, що розслідувались за фактом ухилення від призову та постановки на військовий облік. Про підозру повідомлено 51 особі.
У більшості випадків досудове розслідування у кримінальних провадженнях за ст. 336, 337 Кримінального кодексу України розпочинається за повідомленнями Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
У відомстві наголошують, що чинним законодавством за ухилення військовозобов'язаних від призову на військову службу під час мобілізації та постановки на військовий облік передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років. Крім того, порушник не знімається з військового обліку та надалі підлягає призову.
Що загрожує за ухиляння?
Порушення військового обліку й ухилення від призову за мобілізацією карається адміністративною та кримінальною відповідальністю.
Так, за порушення правил військового обліку, неявку на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання даних в обліковий орган під час воєнного стану загрожує штраф від 17 000 до 25 500 гривень — це визначається статтею 210 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Кримінальна відповідальність загрожує за статтею 336 Кримінального кодексу України, якщо військовозобов'язаний, наприклад, оновив дані, пройшов військово-медичну комісію, був визнаний придатним до служби, але не з'явився на відправлення до навчального центру.
За це вже загрожує позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років. Причому порушник не знімається з військового обліку, а значить — надалі підлягає призову.