Про це заявив керівник Офісу генерального прокурора Андрій Костін, пише Рубрика.
Йдеться про прокурорів із Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської обласних прокуратур та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.
За словами Костіна, наразі триває службове розслідування щодо законності набуття прокурорами інвалідності та нарахування прокурорам пенсійних виплат.
Окрім цього, в Офісі генпрокурора відбулося перше засідання комісії з добору кандидатів на заміщення керівних посад в обласних та окружних прокуратурах. Як розповів Костін, її ініціювали для підвищення прозорості процесу призначення на такі посади.
«Це один з перших елементів комплексної HR-реформи органів прокуратури, започаткованої у липні цього року. Комісія буде оцінювати професійні якості та репутацію кандидатів», — заявив Костін.
Крім цього, за словами Костіна, Рада прокурорів підтримала внесення змін до закону про прокуратуру, щоб прокурори отримували пенсію за вислугу років лише після звільнення з роботи.
Голова ОГП пообіцяв, що ці "напрацювання будуть передані суб'єкту законодавчої ініціативи".
Скандали з МСЕК
Нещодавно різними регіонами України прокотилися гучні антикорупційні скандали, пов'язані з діяльністю МСЕК.
Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.
Також 22 жовтня Служба безпеки України разом з Офісом Генерального прокурора викрили керівницю Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи на корупційних схемах, пов'язаних з ухиленням від мобілізації та незаконними доходами.
Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.
Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на міністерській конференції щодо людського виміру "формули миру" у Монреалі заявив,… Читати більше
В українських містах активно розпочинається опалювальний сезон, що є результатом злагодженої взаємодії та командної роботи… Читати більше
Державна спеціальна служба транспорту України отримала від Канади 13 позашляховиків з обладнанням для розмінування. Про… Читати більше
У тимчасово захопленому Бердянську зранку, 31 жовтня, лунають вибухи. Місто атакують безпілотники, зокрема, виникли проблеми… Читати більше
1 листопада 2024 року у столиці відбудеться Форум "Демократія під час війни: досвід України та… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський звільнив Андрія Костіна з посади генерального прокурора. Відповідний указ №745/2024 від… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.