fbpx
Сьогодні
20:39 25 Жов 2024

Шість прокурорів, які отримували підвищені пенсії, подали у відставку, – Костін

Фото: Суспільне

П'ять керівників обласних прокуратур та керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони написали заяви про звільнення з посад. Вони отримували підвищені пенсії за вислугу років.

Про це заявив керівник Офісу генерального прокурора Андрій Костін, пише Рубрика.

Йдеться про прокурорів із Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської обласних прокуратур та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

За словами Костіна, наразі триває службове розслідування щодо законності набуття прокурорами інвалідності та нарахування прокурорам пенсійних виплат.

Окрім цього, в Офісі генпрокурора відбулося перше засідання комісії з добору кандидатів на заміщення керівних посад в обласних та окружних прокуратурах. Як розповів Костін, її ініціювали для підвищення прозорості процесу призначення на такі посади.

«Це один з перших елементів комплексної HR-реформи органів прокуратури, започаткованої у липні цього року. Комісія буде оцінювати професійні якості та репутацію кандидатів», — заявив Костін. 

Крім цього, за словами Костіна, Рада прокурорів підтримала внесення змін до закону про прокуратуру, щоб прокурори отримували пенсію за вислугу років лише після звільнення з роботи.

Голова ОГП пообіцяв, що ці "напрацювання будуть передані суб'єкту законодавчої ініціативи".

Скандали з МСЕК

Нещодавно різними регіонами України прокотилися гучні антикорупційні скандали, пов'язані з діяльністю МСЕК.

Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. 

Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.

Також 22 жовтня Служба безпеки України разом з Офісом Генерального прокурора викрили керівницю Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи на корупційних схемах, пов'язаних з ухиленням від мобілізації та незаконними доходами.

Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: