Рух “Єдині” провів Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2024
У Блакитній залі Центрального корпусу Українського державного університету імені Михайла Драгоманова 25 жовтня Всеукраїнський Рух "Єдині" провів диктант до Дня української писемності та мови.
Про це повідомляє "Рубрика" із посиланням на Рух "Єдині".
На захід були запрошені такі гості та спікери:
- фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine, викладачка української мови та літератури Людмила Таболіна;
- учитель української мови та літератури, фіналіст Global Teacher Prize Ukraine, Олександр Черкас;
- амбасадорка проекту "Єдині", ведуча 1+1 Марафон і ТСН Марічка Падалко;
- амбасадор проекту "Єдині", ведучий "Говорить вся країна" на 1+1 Україна Олексій Суханов;
- амбасадорка проєкту "Єдині", журналістка, телеведуча Оксана Гутцайт;
- військовий Третьої окремої штурмової бригади з позивним "Варяг";
- заступниця голови КМДА Ганна Старостенко;
- ректор УДУ імені Михайла Драгоманова Віктор Петрович Андрущенко.
О 10:30 Всеукраїнський диктант розпочали писали студенти, викладачі, учасники Руху "Єдині", модератори та волонтери разом із відомими зірками, військовими, громадськими активістами.
Після написання диктанту експерти-вчителі провели розбір тексту разом із зірковими амбасадорами Всеукраїнського Руху "Єдині".
Також Всеукраїнський диктант писали учасники проекту "Єдині" у Миколаєві, Запоріжжі, Чугуєві, Херсоні та Дніпрі.
Довідка
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові, акція єднання, що проходить у День української писемності та мови. Цьогоріч диктант відбудеться напередодні свята.
Уперше радіодиктант пройшов 2000 року. До 2022 року включно радіодиктант відбувався 9 листопада (у 2019 році — 8 листопада).
За свою 23-річну історію він став найбільшим українськомовним флешмобом, що об'єднує українців та знавців української мови по всьому світу.
У призначений день і годину на кількох платформах – ТБ, радіо та інтернет – транслюється радіодиктант.
Текст для нього пишуть заздалегідь, щороку він різний. Читають радіодиктант також різні люди – це українські поети, письменники, народні артисти, актори. У радіодиктанті немає авторських знаків чи якихось спірних орфограм, але назвати його легким не можна, тому написати непросто. Після написання диктант слід відправити на перевірку, після якої оголошують імена тих, хто написав без помилок.
Минулого року дата проведення диктанту була змінена, оскільки Українська православна церква перейшла на новоюліанський календар і змістилися церковні свята. Таким чином, і день вшанування Преподобного Нестора Літописця, а саме в цей день в нашій країні завжди святкують День української писемності та мови, теж змістився.
Тож у 2023 році Радіодиктант національної єдності відбувся 27 жовтня. Указ про зміну дати президент України підписав ще влітку минулого року.
Нагадаємо, рекордсменкою України з найбільшої кількості написаних щорічних радіодиктантів національної єдності стала 77-річна львів'янка Христина Гоянюк.
На заході був присутній фотокореспондент "Рубрики" Микола Тимченко.