Про це повідомляє Рубрика із посиланням на прес-службу компанії.
Загальна кількість бойових машин, відправлених в Україну за угодою про так званий "кільцевий обмін", досягне близько 200 одиниць. З них понад сотню становлять саме моделі Marder 1A3.
Угода про кільцевий обмін також передбачає поставку двозначної кількості інших одиниць техніки – бойових машин піхоти Marder і основних бойових танків Leopard.
Наразі остання партія в розмірі 20 БМП Marder, надана Україні, була замовлена урядом Німеччини і профінансована в середині двозначної кількості мільйонів євро.
Бойові машини Marder, спрямовані в Україну, являють собою модель 1A3, оснащену сучасним лазерним далекоміром, що дає змогу підвищити точність ураження цілей на полі бою. Цей прилад значно покращує здатність машин ефективно протистояти наступальним діям противника, надаючи українським військам додаткову технологічну перевагу.
Компанія Rheinmetall вперше отримала замовлення на поставку цих БМП ще в березні 2023 року і вже тоді виконала поставку 20 одиниць для України.
Що відомо про БМП Marder
Це німецька БМП, яка була розроблена в 1966-1969 роках німецькою фірмою Rheinmetall на замовлення ЗС ФРН. Перший прототип було зібрано наприкінці 1969 року, виробництво тривало до 1975 року.
Загалом було збудовано близько 2 тисяч бойових машин.
На час використання БМП за параметрами захищеності перевершувала всіх конкурентів. З 2010 року на зміну Marder поступово приходить нова БМП Puma.
Бойова машина Marder добре захищена бронею і доволі швидка і непогано озброєна. Хоча й не без недоліків. Основним озброєнням Marder є 20-мм гармата Rheinmetall Mk 20 Rh202.
Одним із недоліків автоматичної гармати є відсутність стабілізатора прицілу, що не дозволяє вести прицільний вогонь на ходу. Але машина обладнана тепловізійними та нічними прицілами. Боєкомплект становить 1250 снарядів. Ефективна дальність стрільби – 2500 метрів. Додатковою зброєю є спарений кулемет MG3 калібру 7,62-мм з боєкомплектом 5000 пострілів.
Допомога від Німеччини
Німеччина початку повномасштабної війни передала Україні найбільшу кількість військової допомоги серед усіх країн Європи. Зокрема Берлін надав українським військовим системи ППО Patriot, танки Leopard 2, САУ PzH 2000 та інші види озброєнь.
Зокрема відтепер є домовленість з Німеччиною про негайне посилення ППО. Угода передбачає домовленості, згідно з якими країни-підписанти робитимуть внески у спільні проєкти або фінансуватимуть власні проєкти, спрямовані на зміцнення спроможностей ППО Збройних сил України.
У серпні у ЗМІ з'явилася інформація, що за розпорядженням канцлера Олафа Шольца нових запитів на фінансування допомоги Україні не затверджуватимуть. Проте на 2024 рік у Німеччині вже передбачено близько 8 мільярдів євро для військової підтримки України.
Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що уряд виділить додаткові кошти на постачання зброї до України у 2024 році.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.