Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
Яке рішення?
На Миколаївщині триває відновлення та розбудова тепличного господарства, яке зазнало руйнувань з початку повномасштабного вторгнення.
"Нині площа теплиць становить 40 гектарів, і це на 8 га більше, аніж у 2023 році. Ми ще не досягли рівня довоєнного періоду, коли їх площа становила 51 гектар, але процес триває", – розпавіла директорка департаменту агропромислового комплексу Миколаївської ОВА Олена Піскун.
Як це працює?
За її словами, на державному рівні працює грантова допомога на створення нових теплиць.
Зокрема, для виробників Миколаївської області у 2024 році Мінагрополітики погодило два проєкти будівництва модульних теплиць площею 1,7 та 1,64 га відповідно на загальну суму 14 млн грн.
Одним з найбільших агропідприємств області, яке активно нарощує тепличне господарство, є компанія ПАЕК.
На початку 2024 року тут введено в експлуатацію комплекс на 10 теплиць, а у серпні – їх кількість збільшилася ще на сім одиниць. У них вирощують не лише овочі, а й розсаду для овочевих та баштанних культур.
Це дає можливість економити значні кошти на придбанні посадкового матеріалу і, відповідно, забезпечити доступну вартість кінцевого продукту для споживачів.
"Також у наших теплицях вирощуються різні овочі: редиска, огірки, помідори. При погодних умовах нинішнього літа тепличні овочі є більш рентабельними, аніж з відкритого ґрунту. Скажімо, в цьому році ми зібрали вже три урожаї огірків. За рахунок довготривалого плодоношення, маємо можливість забезпечувати українців свіжими огірками цілорічно", – розповів очільник компанії Юрій Кормишкін.
Зазначимо, що на Миколаївщині цьогоріч всіма категоріями господарств було зібрано 19,5 тис. тонн баштанних культур, що на 20% більше, ніж торік.
"На Миколаївщині цьогоріч всіма категоріями господарств було зібрано 19,5 тис. тонн баштанно-продовольчих культур, що на 20% більше, ніж торік, у тому числі кавунів – 14,7 тис. тонн", – розповіла Олена Піскун.
За її словами, під урожай 2024 року аграрії посіяли баштанні культури на площі 2241 га, з них: кавуни – 1550 га, і це на 20% більше проти 2023 року, дині – 691 га, що на 8% перевищує минулорічний показник.
Більша частина баштанних культур зосереджена в господарствах населення – близько 80%, решта – в аграрних підприємствах.
"За останні роки частка баштанних культур в сільськогосподарських підприємствах збільшилася. Вирощені на території Миколаївської області баштанні реалізуються на вітчизняний ринок", – сказала Піскун.
Проте літня спека вплинула і на урожайність баштанних, зокрема, дині.
Миколаївські аграрії через спеку отримали урожай овочів на третину менше прогнозованого.
Нагадаємо,ми розповідали, як у Миколаївській області аграрії збирали другий урожай овочів. Ці овочі вперше в промислових масштабах виростили під час експерименту щодо заміщення виведених з експлуатації земель Херсонщини.
Окрім того, вперше на Житомирщині, Сумщині та Тернопільщині заклали експериментальні ділянки озимого льону французької селекції.
А у наступному 2025 році в Україні планують засіяти 8000 га промислової коноплі.
Також повідомлялось, що в Україні завершується збір першого врожаю бавовни на тестових плантаціях. У 2025 році очікується збільшення посіву до 30 тисяч га.
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Ввечері 31 жовтня у столиці та низці областей українська влада оголосила повітряну тривогу через загрозу… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заявив про можливість подання запиту до Міжнародного кримінального суду на арешт… Читати більше
У французькому Страсбурзі в Палаці Європи відкрилася фотовиставка "Розстріляна свобода слова", яка присвячена українським журналістам,… Читати більше
Директора Рівненського зоопарку оштрафували за те, що він не повідомив про смерть левиці, яка стала… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Боднара новим послом України в Польщі.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.