Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
Яке рішення?
На Миколаївщині триває відновлення та розбудова тепличного господарства, яке зазнало руйнувань з початку повномасштабного вторгнення.
"Нині площа теплиць становить 40 гектарів, і це на 8 га більше, аніж у 2023 році. Ми ще не досягли рівня довоєнного періоду, коли їх площа становила 51 гектар, але процес триває", – розпавіла директорка департаменту агропромислового комплексу Миколаївської ОВА Олена Піскун.
Як це працює?
За її словами, на державному рівні працює грантова допомога на створення нових теплиць.
Зокрема, для виробників Миколаївської області у 2024 році Мінагрополітики погодило два проєкти будівництва модульних теплиць площею 1,7 та 1,64 га відповідно на загальну суму 14 млн грн.
Одним з найбільших агропідприємств області, яке активно нарощує тепличне господарство, є компанія ПАЕК.
На початку 2024 року тут введено в експлуатацію комплекс на 10 теплиць, а у серпні – їх кількість збільшилася ще на сім одиниць. У них вирощують не лише овочі, а й розсаду для овочевих та баштанних культур.
Це дає можливість економити значні кошти на придбанні посадкового матеріалу і, відповідно, забезпечити доступну вартість кінцевого продукту для споживачів.
"Також у наших теплицях вирощуються різні овочі: редиска, огірки, помідори. При погодних умовах нинішнього літа тепличні овочі є більш рентабельними, аніж з відкритого ґрунту. Скажімо, в цьому році ми зібрали вже три урожаї огірків. За рахунок довготривалого плодоношення, маємо можливість забезпечувати українців свіжими огірками цілорічно", – розповів очільник компанії Юрій Кормишкін.
Зазначимо, що на Миколаївщині цьогоріч всіма категоріями господарств було зібрано 19,5 тис. тонн баштанних культур, що на 20% більше, ніж торік.
"На Миколаївщині цьогоріч всіма категоріями господарств було зібрано 19,5 тис. тонн баштанно-продовольчих культур, що на 20% більше, ніж торік, у тому числі кавунів – 14,7 тис. тонн", – розповіла Олена Піскун.
За її словами, під урожай 2024 року аграрії посіяли баштанні культури на площі 2241 га, з них: кавуни – 1550 га, і це на 20% більше проти 2023 року, дині – 691 га, що на 8% перевищує минулорічний показник.
Більша частина баштанних культур зосереджена в господарствах населення – близько 80%, решта – в аграрних підприємствах.
"За останні роки частка баштанних культур в сільськогосподарських підприємствах збільшилася. Вирощені на території Миколаївської області баштанні реалізуються на вітчизняний ринок", – сказала Піскун.
Проте літня спека вплинула і на урожайність баштанних, зокрема, дині.
Миколаївські аграрії через спеку отримали урожай овочів на третину менше прогнозованого.
Нагадаємо,ми розповідали, як у Миколаївській області аграрії збирали другий урожай овочів. Ці овочі вперше в промислових масштабах виростили під час експерименту щодо заміщення виведених з експлуатації земель Херсонщини.
Окрім того, вперше на Житомирщині, Сумщині та Тернопільщині заклали експериментальні ділянки озимого льону французької селекції.
А у наступному 2025 році в Україні планують засіяти 8000 га промислової коноплі.
Також повідомлялось, що в Україні завершується збір першого врожаю бавовни на тестових плантаціях. У 2025 році очікується збільшення посіву до 30 тисяч га.
Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав до радикальних дій щодо російської федерації через її спроби… Читати більше
В Україні 21 листопада відзначається День Десантно-штурмових військ ЗСУ. З нагоди професійного свята впровадили нову… Читати більше
Україна активно працює над інтеграцією екологічних стандартів Європейського Союзу в усі аспекти відновлення та економічної… Читати більше
Станом на початок 2024 року російська федерація мала у своєму розпорядженні 521 міжконтинентальну балістичну ракету… Читати більше
21 листопада, у День Гідності та Свободи, на Аскольдовій могилі в Києві відбулося урочисте відкриття… Читати більше
Німеччина оголосила про передачу Україні нового масштабного пакета військової допомоги, який містить артилерійські установки, системи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.