Відмова арештувати путіна: МКС офіційно визнав Монголію порушницею Римського статуту
Міжнародний кримінальний суд ухвалив рішення, що Монголія порушила свої зобов'язання як держава-учасниця Римського статуту, не арештувавши президента росії володимира путіна за виданим ордером МКС.
Відповідне рішення було ухвалене Палатою 24 жовтня, про що повідомляє "ЄП".
Як повідомляють у документі, відмова Монголії виконати ордер на арешт путіна перешкодила МКС здійснювати свої функції та повноваження. Суд підкреслив, що імунітет глави держави не може ігнорувати законні вимоги МКС.
"З огляду на серйозність відмови Монголії співпрацювати з Судом Палата вважала за необхідне передати це питання на розгляд Асамблеї держав-учасниць", – додали там.
Зазначають, що максимальним "покаранням", яке може загрожувати Монголії за рішенням Асамблеї, є позбавлення процедурних можливостей аж до права пропонувати кандидатури нових суддів МКС.
Водночас у 2024 році до Суду уперше в історії обрали представника Монголії, термін повноважень якого становитиме дев'ять років.
Що відомо про візит путіна до Монголії
Нагадаємо, що 2 вересня старша радниця з питань міжнародного правосуддя правозахисної організації Human Rights Watch Марія Елена Віньйолі закликала Монголію заборонити в'їзд російському диктатору володимиру путіну, який запланував візит до країни 3 вересня, або заарештувати його, якщо він в'їде на територію цієї держави.
Путін все ж таки з офіційним візитом прилетів до Монголії. Відмова цієї країни виконувати обов'язковий ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт путіна стала "важким ударом" по МКС та міжнародній системі кримінального правосуддя.
Це перший візит путіна в країну, яка ратифікувала Римський статут і яка має заарештувати російського лідера за ордером, виданим у 2023 році МКС у Гаазі.
Своєю чергою 12 вересня Міністерство закордонних справ України оголосило демарш монгольській стороні.