Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, передає Рубрика.
За словами посадовця, тестові плантації висадили в Одесі навесні цього року у 8 фермерських господарствах і одній науково-дослідній ділянці Українського інституту експертизи сортів рослин.
Це невеликі ділянки площею від 0,2 до 0,5 га.
Зазначається, що аграрії отримали 110 кг насіння бавовнику, яке посіяли на площі понад 5 га.
Всього до України завезли п'ять сортів бавовнику:
За словами міністра, наступного року очікується збільшення посіву до 30 тисяч га.
Для фермерів, які візьмуться за цю справу, Мінагрополітики планує запустити відповідні програми з фінансування.
"Бавовна – це культура, яку використовують для виробництва пороху. У військові часи така сировина для України надважлива.
Окрім цього, з бавовни також можна виробляти тканину і олію", – розповів Коваль.
Невдовзі стане відомо, чи зможуть вітчизняні аграрії допомогти оборонній промисловості, а українські заводи – принаймні частково побороти дефіцит сировини і наростити випуск боєприпасів.
Нагадаємо, Рубрика писала, що в цьому році в Одеській області планують розпочати вирощування бавовни.
Начальник Одеської ОВА Олег Кіпер зазначав, що цьому сприяють ідеальні погодні умови та унікальні властивості рослини, "які використовуються не лише у текстильній та агросферах".
Кіпер розповів, що у Верховній Раді розглядаються законопроєкти, які дозволять зареєструвати права на сорти бавовни, в тому числі генетично модифіковані.
"Якщо зміни у законодавство будуть прийняті оперативно, то посівна кампанія може розпочатися вже наприкінці квітня, і в цьому році ми матимемо перший урожай одеської бавовни", – зазначив начальник ОВА.
Довідка
Вирощувати бавовну в Україні почали у 30-х роках минулого століття. Тоді було створено понад 1500 спеціалізованих колгоспів. Пік посівів припав на 1950-ті, коли під культурою було пів мільйона гектарів.
У 1960-х у Херсоні було збудовано фабрику з обробки бавовни, яка наприкінці століття належала до десятки найбільших у Європі.
На даний час весь цей процес потрібно опановувати з нуля.
Експерименти в аграрній сфері
Саме Херсонщина до повномасштабного вторгнення вирощувала 35-40% всього об'єму баштанних культур України. А в цьому році на Львівщині переселенець з Херсонщини виростив перші кавуни.
Також ми розповідали, як у Миколаївській області аграрії збираюли другий урожай овочів. Ці овочі вперше в промислових масштабах виростили під час експерименту щодо заміщення виведених з експлуатації земель Херсонщини.
Окрім того, вперше на Житомирщині, Сумщині та Тернопільщині заклали експериментальні ділянки озимого льону французької селекції.
А у наступному 2025 році в Україні планують засіяти 8000 га промислової коноплі.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше
Минулої доби, 21 грудня, найактивніше ворог атакував Времівський напрямок: там Сили оборони відбили 47 штурмів. Також… Читати більше
У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену легендарному українському боксеру Олександру Усику та його перемозі в… Читати більше
Українські військові досягли успіхів на південному заході від Покровська, відбивши низку позицій у ворога. Російські… Читати більше
У ніч на 22 грудня у Київській області працювали сили протиповітряної оборони по російських безпілотниках.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.