В рамках ініціативи Strichka пропонує українцям всього світу долучитися до виконання спеціальних завдань — квестів, повʼязаних з підтримкою і розповсюдженням української мови.
Проблема чи рішення?
"«Українська — мова вільних» — це не відповідь на якусь проблему, а спосіб нагадати про те, що нас єднає. Кампанія триватиме до 11 листопада, і серед всіх ідей квестів ми не змогли прибрати жодної, бо кожна ідея надихає", — кажуть у Strichka.
Як працює це рішення?
Цього року українці по всьому світу відзначатимуть День української писемності та мови 27 жовтня. Саме мова стала одним з ключових символів національної ідентичності в часи, коли існування нашої держави та нації піддається серйозній загрозі.
"Ми з великим ентузіазмом доєдналися до масштабної ініціативи від Міністерства культури і стратегічних комунікацій України, бо у щоденній взаємодії з активістами та громадськими організаціями українців по всьому світу бачимо: наша мова — це не просто засіб спілкування, а потужний символ свободи та єдності! В умовах війни плекати рідну мову — це як тримати щит, адже ми боронимо нашу ідентичність. Наша мета — обʼєднати українців усього світу діями, спрямованими на популяризацію української мови", — коментує Дмитро Шоломко, співзасновник Strichka.
Декламувати вибрані тексти українською, створювати меми, співати пісні, навчати іноземців українських слів або разом з командою Strichka почитати в онлайн-ефірі улюблені української книжки, розповісти про улюблене українське слово — все це стало квестами кампанії "Українська — мова вільних".
"Наприклад, одне з улюблених слів нашої команди — «обрій». В українській культурі обрій часто асоціюється з волею, мрією та надією на краще майбутнє. Особливо зараз слово «обрій» нагадує нам про те, що попереду — нові можливості та перемоги", — поділилися з "Рубрикою" у Strichka.
У Strichka зазначають, завдання квестів дадуть учасникам нагоду дізнатися щось нове або по-новому поглянути на рідну мову.
Як взяти участь у кампанії?
Взяти участь у квестах кампанії "Українська — мова вільних" та повідомити про досягнення результату дуже легко — потрібно завантажити застосунок Strichka і розпочати виконання завдань. Бали за проходження квестів нараховуватимуться автоматично. Найкращі з активістів отримають спеціальні призи від Strichka — вишиванки ручної роботи, памʼятні подарунки, а також будуть нагороджені подякою від Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Крім того, Strichka запрошує українців у всьому світі долучитися до Радіодиктанту національної єдності 25 жовтня, для чого створено особливий квест "Всесвітній диктант".
Команда Strichka також долучиться до написання Радіодиктанту національної єдності.
"Для нас це не просто символічний жест підтримки рідної мови, а й нагода показати приклад нашій спільноті. Тому ми з радістю візьмемо участь у цій ініціативі та закличемо всіх наших підписників приєднатися. Бо що більше нас буде, то гучніше лунатиме наша мова", — говорять у Strichka
А це точно працює?
Згідно зі спостереженнями команди Strichka, зниження інтересу до української мови серед активних українців за кордоном немає:
"Ми бачимо, наскільки українці пишаються своїм корінням, зберігають традиції та прагнуть розмовляти рідною мовою", — зазначають у спільноті.
У травні цього року, коли проєкт Strichka стартував з акції до Дня вишиванки — українці з різних куточків світу ділилися фото в барвистих вишиванках. До першої ж акції доєдналися близько 1500 українців з 10 країн світу.
"Прагнемо, щоб кампанія «Українська — мова вільних» стала такою ж успішною та резонансною, як і одна з наших останніх акцій «Найменша підтримка» до Дня Незалежності, до якої долучилися українці з усіх континентів — навіть з Антарктиди", — каже Дмитро Шоломко.
Кампанія "Українська — мова вільних" триватиме з 23 жовтня до 11 листопада. Організатори закликають українців долучатися до кампанії.
Більше інформації про кампанію і квести — на сайті https://strichka.org.ua/. Завантажити застосунок Strichka можна на Google Play, App Store або використати вебверсію.
Довідка
Strichka — це координаційна платформа та цифрова спільнота українців, що діють за кордоном. Це незалежне самоврядне ком'юніті, місія якого — об'єднати активних небайдужих українців, які готові відстоювати інтереси України. Проєкт стартував 14 травня 2024 року. В серпні 2024 запущено квести для активістів.
1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше
Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше
Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше
Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше
1 листопада на засіданні Уряду було схвалено постанову про запровадження електронного Реєстру заявок та отримувачів… Читати більше
Цьогорічний жовтень увійшов у десятку найтепліших у столиці з 1881 року. Про це повідомила Центральна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.