Про це заявив німецький канцлер Олаф Шольц, повідомляє ZDF.
За його словами, це є загальновідомим фактом.
"Країна, яка воює, не може стати членом НАТО. Усі це знають, з цим немає жодних розбіжностей. І в НАТО запрошення зазвичай досить швидко пов'язують із членством", зауважив очільник німецького уряду.
Шольц нагадав про рішення, ухвалені на самітах НАТО у Вільнюсі та Вашингтоні, і зазначив, що на даному етапі "наразі немає потреби в якихось нових рішеннях за межами цього".
Канцлер підкреслив важливість виважених дій, які, з одного боку, забезпечують підтримку Києву, а з іншого — уникають ескалації, яка могла б призвести до прямого військового конфлікту між російською федерацією та НАТО.
"Це те, де я дуже чітко висловлюю свою позицію і не зміню її", – наголосив він.
Що відомо про вступ України до НАТО
Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна. У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Також 9-11 липня 2024 року у столиці Сполучених Штатів Америки Вашингтоні відбувся 75-й ювілейний саміт НАТО, на якому лідери країн-союзників ухвалили низку рішень, що стосуються України. Вони заявили, що на Україну чекає "незворотний шлях" до членства в Альянсі.
Та вже у жовтні в адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія. Водночас у Сполучених Штатах хочуть домогтися від інших партнерів "такої самої терміновості й внеску" щодо допомоги Україні, як у США.
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.
Перед цим 17 жовтня президент України Володимир Зеленський представив План перемоги, який складається із 5 пунктів і 3 таємних додатків. Зокрема, першим пунктом плану є запрошення України до НАТО вже зараз. В ОП пояснили, що у додатках також йдеться про удари по росії та зброю, яка для цього необхідна.
До 2028 року росіянам заборонили обіймати керівні посади в дослідницьких групах Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ),… Читати більше
Литва надала Україні нову партію військової допомоги. До пакета ввійшли боєприпаси, міномети та генератори. Про… Читати більше
Київ планував отримати від Варшави винищувачі МіГ-29, але та не могла цього зробити, допоки їй… Читати більше
На Времівському напрямку російські загарбники готуються застосувати броньовану техніку не лише для транспортування штурмових груп,… Читати більше
Готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною, який має спростити розв’язання більшості питань, що виникають… Читати більше
Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на міністерській конференції щодо людського виміру "формули миру" у Монреалі заявив,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.