Тактика "хробаків": військовий НГУ розповів, якими будуть маневри росіян на фронті взимку
Ведення бойових дій із використанням техніки взимку через погоду сильно ускладниться. Тому російські загарбники, ймовірно, будуть використовувати тактику "хробаків".
Про це в ефірі "Ми Україна" розповів начальник розвідки артилерії 4 бригади "Рубіж", капітан НГУ Володимир Назаренко, передає Рубрика.
"Похолодання, зима, особливо на Донбасі, ми розуміємо, що це сезон туманів, поганої видимості, зябкої погоди, насправді тому що вдень це ледь "плюсова" температура, все тане, це фактично болота, розмиті дороги після військової техніки. Дуже ускладнена логістика та побутові умови", – описав ситуацію військовий.
За словами капітана НГУ, ворог робив і робить ставку на малі групи, на перевагу в живій силі.
"Але очевидно, що на скутерах та мотоциклах, самокатах не поїздиш в умовах розмитих доріг, тому ворог буде пробувати накопичуватись, пересуватися пішки, так званими "хробаками", – зазначив він.
По окупантах, на його думку, будуть відпрацьовувати:
- FPV-дрони,
- міномети,
- гранатомети,
- артилерія, яка працює більше по "нульовій" лінії.
"Ворог буде продовжувати нести втрати. При тому що війна зимою – це, в першу чергу, надзвичайно важкий побут", – констатував Назаренко.
російські окупанти вчергове розстріляли українських військовополонених: Лубінець відреагував
Ситуація на фронті
За даними на 24 жовтня найактивнішими ділянками фронту залишаються Курахівський та Покровський напрямки. Росіяни сконцентрувалися поблизу Селідового, ЗСУ зупинили штурми ворога.
Варто зазначити, що станом на 18 жовтня фахівці Інституту вивчення війни відзначали просування військ Збройних сил України біля Торецька та Покровська, а російських – у Курській області та поблизу Часового Яру, Покровська й Курахового.
Також раніше Рубрика повідомляла, що у Донецькій області в районі Часового Яру російські окупанти зуміли прорвати українську лінію оборони, однак ситуація не є критичною.
А на трьох напрямках – Краматорському, Торецькому, Сіверському – кількість штурмових атак ворога дещо зменшилась. Ситуація у Торецьку стабілізувалася, Сили оборони не дають ворогу просунутись далі східної частини міста.
Окрім того, співвідношення використання артилерійських боєприпасів між Україною та росією суттєво зменшилося: зараз співвідношення пострілів артснарядів становить приблизно 1 до 2.
Додамо, що нещодавно повідомлялося, що російські війська не готуються до зими на фронті. Натомість окупанти намагаються досягти поставлених цілей до морозів.