Спільний аудит Міноборони України та Пентагону не виявив проблем у використанні американських запасних частин

Аудитори Міністерства оборони України спільно з Офісом Генерального інспектора Департаменту оборони США завершили дослідження процесу обліку та використання американських запасних частин, що постачаються до Збройних сил України в рамках міжнародної військової допомоги (МВД).

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Міноборони.

Як повідомили у відомстві, результати показали, що серйозних порушень не виявлено, однак існує прогалина у нормативній базі, яка ускладнює обіг частин від пошкодженої військової техніки.

Полковник Олександр Титковський, директор Департаменту внутрішнього аудиту МОУ, зазначив, що наразі спільно з американськими партнерами розробляється офіційний регламент для підвищення ефективності використання цих ресурсів.

"Зараз за рішенням Міноборони спільно напрацьовується двосторонній офіційний регламент, який підвищить ефективність використання відповідних частин та агрегатів", – зазначив офіцер

Також розглядається впровадження уніфікованого програмного продукту, що інтегрує облік МВД служб забезпечення в єдину систему та актуалізує поточну інформацію з урахуванням постійного оновлення даних Групи безпекової допомоги Україні (Security Assistance Group – Ukraine).

"Це яскравий приклад довіри між США та Україною, а також використання українською стороною найкращих міжнародних практик. Так, цього разу Служба внутрішнього аудиту Міноборони проводила дослідження з урахуванням аудиторських стандартів, що акцептовані Урядом США.

Ми будемо розвивати напрацювання, які дозволять зміцнити двосторонні відносини між нашими державами та закріпити статус рівноправних партнерів у питанні обліку міжнародної військової допомоги", – наголосив Титковський.

Важливим кроком стане підписання меморандуму між Міністерством оборони України та Офісом Генерального інспектора США для зміцнення контролю над використанням міжнародної допомоги та недопущення спекуляцій щодо її застосування Збройними силами України.

Додамо, що Security Assistance Group – Ukraine (SAG-U) – група, заснована Міністерством оборони США в листопаді 2022 року для координації передачі обладнання і забезпечення тренування Збройних сил України.

Нагадаємо, що у лютому генеральні інспектори Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку говорили, що не мають доказів масштабного шахрайства, але хочуть, щоб їхній персонал знаходився на місцях. Тому США мали намір відправити аудиторів військової допомоги Україні в зону бойових дій.

Свіжі дописи

  • Новини

Науковці в джунглях Перу відкрили 27 нових видів тварин: сом з великим носом й миша-амфібія

Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

З-під обстрілів до нових домівок: врятовані сервали успішно пройшли реабілітацію в КиївЗоо

Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Польща передала Україні три гелікоптери для підтримки навчань та поліцейських операцій

Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Віддав життя за Україну: на фронті загинув командир “Вільної Грузії”, доброволець Бадрі Кварацхелія

Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

В Україні презентували онлайн-платформу “Вільний степ” для підтримки постраждалих від війни

В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Уряд включив магнітно-резонансні томографи до переліку медобладнання, що закуповується за бюджетні кошти

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.