Спільний аудит Міноборони України та Пентагону не виявив проблем у використанні американських запасних частин
Аудитори Міністерства оборони України спільно з Офісом Генерального інспектора Департаменту оборони США завершили дослідження процесу обліку та використання американських запасних частин, що постачаються до Збройних сил України в рамках міжнародної військової допомоги (МВД).
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Міноборони.
Як повідомили у відомстві, результати показали, що серйозних порушень не виявлено, однак існує прогалина у нормативній базі, яка ускладнює обіг частин від пошкодженої військової техніки.
Полковник Олександр Титковський, директор Департаменту внутрішнього аудиту МОУ, зазначив, що наразі спільно з американськими партнерами розробляється офіційний регламент для підвищення ефективності використання цих ресурсів.
"Зараз за рішенням Міноборони спільно напрацьовується двосторонній офіційний регламент, який підвищить ефективність використання відповідних частин та агрегатів", – зазначив офіцер
Також розглядається впровадження уніфікованого програмного продукту, що інтегрує облік МВД служб забезпечення в єдину систему та актуалізує поточну інформацію з урахуванням постійного оновлення даних Групи безпекової допомоги Україні (Security Assistance Group – Ukraine).
"Це яскравий приклад довіри між США та Україною, а також використання українською стороною найкращих міжнародних практик. Так, цього разу Служба внутрішнього аудиту Міноборони проводила дослідження з урахуванням аудиторських стандартів, що акцептовані Урядом США.
Ми будемо розвивати напрацювання, які дозволять зміцнити двосторонні відносини між нашими державами та закріпити статус рівноправних партнерів у питанні обліку міжнародної військової допомоги", – наголосив Титковський.
Важливим кроком стане підписання меморандуму між Міністерством оборони України та Офісом Генерального інспектора США для зміцнення контролю над використанням міжнародної допомоги та недопущення спекуляцій щодо її застосування Збройними силами України.
Додамо, що Security Assistance Group – Ukraine (SAG-U) – група, заснована Міністерством оборони США в листопаді 2022 року для координації передачі обладнання і забезпечення тренування Збройних сил України.
Нагадаємо, що у лютому генеральні інспектори Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку говорили, що не мають доказів масштабного шахрайства, але хочуть, щоб їхній персонал знаходився на місцях. Тому США мали намір відправити аудиторів військової допомоги Україні в зону бойових дій.