Про це пише "УП. Життя", передає Рубрика.
У чому проблема?
"Я брала інтерв'ю у підлітків із Херсону, які були в кримських таборах і потім змогли повернутися в Україну. Я дізналася у них не лише про факти, а й про кольори, запахи Криму, про мову, якою вони спілкувалися, про жарти, про дружбу, про булінг, про страх, про сум за мамою і бажання повернутися додому", – розповіла драматургиня Оксана Гриценко.
Яке рішення?
Наприкінці серпня театр 'Золоті Ворота" відкрив 45-й сезон виставою про дітей з півдня України, яких від початку повномасштабного вторгнення масово депортувала росія.
Як це працює?
П'єса Оксани Гриценко розповідає про трьох підлітків з Херсонщини, які опиняються в дитячому таборі в окупованому Криму. Там вони намагаються осмислити, що відбувається, опиратися проросійській пропаганді, водночас продовжуючи жити своє підліткове життя.
Режисерка Анна Турло познайомилась з текстом п'єси під час резиденції в Чехії. Там організувала читку для чеського глядача. За її словами, вистава – це розмова на серйозну тему в неочікуваному форматі:
"Герої проживають пригоди, бачать "страшними" речі, які видались би кумедними дорослим, і навпаки – по-дитячому осмислюють ті події, які є справді страшними".
Прем'єра відбулась в театрі "Золоті Ворота" 23 та 24 серпня в Києві. Чеські глядачі мали змогу відвідати виставу Анни Турло 12 жовтня у Празі.
Режисером зафільмованої версії вистави став Іван Шоха ("Фінгермен", "Смачного"). До неї додали кадри з реального закинутого дитячого табору, щоб краще передати атмосферу вкраденого дитинства.
За задумом команди, відеоверсія вистави та можливість переглянути її онлайн розширить аудиторію розмови про нагальну проблему із поверненням українських дітей. Також її зможуть переглянути ті, хто перебуває за кордоном.
Прем'єра зафільмованої вистави відбудеться 25 жовтня о 19:00 на YouTube та Facebook сторінках театру.
Після цього "Я повернуся" можна буде переглянути на платформі Dramox.
Що відомо про депортації дітей на ТОТ і в росію
Нагадаємо, з початку повномасштабної російської агресії військові ворожої армії вивозять українських дітей в рф та підконтрольні їм території. В Україні створили мапу таборів, в які направляють дітей.
Як повідомив омбудсмен Лубінець, що офіційно підтверджена депортація понад 19,5 тисячі українських дітей.
Окрім того, 4 січня, російський диктатор володимир путін підписав наказ, який дозволить надавати українським дітям російське громадянство. Громадянство надаватимуть, щоб депортованих українських дітей "юридично не залишилося в рф".
Нагадуємо, у разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:
Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви "Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини" на сайті "Діти війни".
Містянам розповідали поради та показували схеми для чистки взуття. Щоб забронювати собі місце на майстер-клас,… Читати більше
Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав до радикальних дій щодо російської федерації через її спроби… Читати більше
В Україні 21 листопада відзначається День Десантно-штурмових військ ЗСУ. З нагоди професійного свята впровадили нову… Читати більше
Україна активно працює над інтеграцією екологічних стандартів Європейського Союзу в усі аспекти відновлення та економічної… Читати більше
Станом на початок 2024 року російська федерація мала у своєму розпорядженні 521 міжконтинентальну балістичну ракету… Читати більше
21 листопада, у День Гідності та Свободи, на Аскольдовій могилі в Києві відбулося урочисте відкриття… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.