Про це повідомляє Financial Times.
Глава української держави наголосив, що такий крок у напрямку припинення ударів по українських енергетичних об'єктах та вантажних суднах може бути початком мирних переговорів.
В обговоренні можливих шляхів завершення війни він зазначив, що домовленість про ненапад на енергетичні об'єкти стала б важливою передумовою до деескалації конфлікту.
Зеленський також відреагував на питання щодо атак українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи, заявивши, що припинення взаємних ударів по енергетичній інфраструктурі допомогло б обом сторонам у пошуку рішення для мирного врегулювання.
"Ми побачили під час першого [мирного – ред.] саміту, що може бути рішення щодо енергетичної безпеки. Іншими словами: ми не атакуємо їхні об'єкти енергетичної інфраструктури, вони не атакують наші. Чи може це призвести до завершення гарячої фази війни? Я думаю, що так", заявив Зеленський.
Український Президент також категорично заперечив будь-які обговорення зі своїми західними партнерами щодо угоди "земля в обмін на мир", яка б передбачала вступ України до НАТО в обмін на відмову від територій, захоплених росією.
"Очевидно, деякі партнери можуть думати про це. Але вони не повідомляють про це безпосередньо через мене, а скоріше через ЗМІ. У всіх дискусіях ми зараз підіймаємо питання гарантій безпеки, і найсильнішим з них є НАТО", — наголосив український лідер.
Нагадаємо, раніше Зеленський під час поїздки до 4 країн ЄС 10 жовтня наголошував, що Україна не розглядає можливості припинення вогню заради отримання гарантій безпеки від західних країн. Будь-які повідомлення про подібні поступки, поширені в медіа, можуть бути частиною інформаційної кампанії росії.
Ще раніше видання Financial Times публікувало інформацію про нібито обговорення між Україною та країнами Заходу можливості обміну територій на членство в НАТО або гарантії безпеки. Офіційні представники України неодноразово спростовували ці твердження, підкреслюючи, що такі заяви є неправдивими та поширюються для дестабілізації ситуації.
Своєю чергою у Кремлі заявили, що прагнення України примусити росію до миру є "фатальною помилкою".
"Примусити росію до миру неможливо. Росія є прихильницею миру, але за умови забезпечення її безпеки та досягнення завдань, поставлених перед так званою спеціальною військовою операцією. Без виконання цих цілей примусити росію неможливо", відповів Пєсков.
Речник путіна назвав це глибокою помилкою та вкотре пригрозив наслідками для української влади.
До 2028 року росіянам заборонили обіймати керівні посади в дослідницьких групах Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ),… Читати більше
Литва надала Україні нову партію військової допомоги. До пакета ввійшли боєприпаси, міномети та генератори. Про… Читати більше
Київ планував отримати від Варшави винищувачі МіГ-29, але та не могла цього зробити, допоки їй… Читати більше
На Времівському напрямку російські загарбники готуються застосувати броньовану техніку не лише для транспортування штурмових груп,… Читати більше
Готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною, який має спростити розв’язання більшості питань, що виникають… Читати більше
Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на міністерській конференції щодо людського виміру "формули миру" у Монреалі заявив,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.